Wielkie spotkanie rodzin diecezji w Kalwarii Zebrzydowskiej

Już w najbliższą sobotę 17 września odbędzie się 9. diecezjalna pielgrzymka małżeństw i rodzin do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

- W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem: "Bogu dziękujcie, ducha nie gaście" - zapowiada ks. Tomasz Gorczyński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

W programie pielgrzymowania znajdzie się najpierw nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpocznie się o 10.00 przy kalwaryjskiej stacji "Pod Piłatem".

Po przejściu z Dróżek pod sanktuarium - ok. 12.00 - rozpoczną się przygotowania i próby śpiewu do Mszy Świętej, sprawowanej o 12.30 pod przewodnictwem bp. Romana Pindla, który także wygłosi homilię.

Na zakończenie Mszy Świętej, tradycyjnie już, nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a po Eucharystii pojawią się nowe, przygotowane po raz pierwszy punkty programu. Rozpocznie się bowiem rodzinny piknik, podczas którego na Dziedzińcu Pogan program artystyczny zaprezentuje młodzież z parafii św. Klemensa w Ustroniu, pod przewodnictwem ks. Mirosława Szewieczka. Wystąpi zespół muzyczny Wspólnoty Kaleb, uczestniczącej w formacji w duchu nowej ewangelizacji. W programie znajdzie się też pantomima w wykonaniu młodzieży.

Będzie czas na posiłek, a około 15.00 rozpocznie się spotkanie rodzin z bp. Pindlem. _ rozpocznie sie ono od dwóch krótkich świadectw życia, złożonych przez małżonków z Domowego Kościoła i osobę żyjącą samotnie.

Podczas pielgrzymki różne formy posługi podejmować będą młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, działających w naszej diecezji, swoją czynną postawą dający świadectwo wobec pielgrzymujących rodzin.

« 1 »