Nowy numer 46/2018 Archiwum

Maksy Mila w Oświęcimiu

Bieg ku czci ojca Kolbego na dystansie 16670 metrów wystartuje w sobotę 17 września.

Związek gmin związanych z życiem św. Maksymiliana na pomysł biegu ku jego czci wpadł cztery lata temu. Postanowiono wówczas, że zawody będą rozgrywane na dystansie 16670 metrów - dla upamiętnienia numeru obozowego ojca Kolbego. Drogę tę nazwano „dziesięcioma milami franciszkańskimi”.

Pierwszy wyścig upamiętniający męczennika KL Auschwitz odbył się w Teresinie - podsochaczewskiej gminie, na terenie które znajduje się założony przez o. Kolbego Niepokalanów. Kolejne biegi zorganizowano w Zduńskiej Woli i Pabianicach. Na miejsce tegorocznej edycji wybrano Oświęcim.

Imprezę zainauguruje Msza św. w intencji biegaczy, odprawiona w oświęcimskim kościele św. Maksymiliana w sobotę 17 września o godz. 8:30. Bieg wystartuje sprzed kościoła o godz. 10:00. Jego uczestnicy pobiegną ulicami Śniadeckiego, Szpitalną, Spokojną, Krasickiego następnie wałem przeciwpowodziowym do zbiegu na ul. Wodociągową, aż do ul. Szpitalnej. Ten fragment biegu tworzy pętlę, którą biegacze pokonują trzykrotnie, by następnie wrócić na metę przy kościele św. Maksymiliana. Na pokonanie trasy wyznaczono dwugodzinny limit czasowy.

Na czas biegu ulice, którymi poruszać się będą sportowcy, zostaną zamknięte. Zawodom będzie towarzyszyć cały szereg imprez, adresowanych dla całych rodzin: W czasie festynu. Organizatorzy przygotowali animacje, zabawy i konkursy z nagrodami, występy sceniczne i pokazy strażackie.

Zapisy na bieg, który organizują wspólnie Urząd Miasta w Oświęcimiu i miejscowy klub biegacza „Zadyszka”, są jeszcze otwarte. Można je zgłosić TUTAJ.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy