Nowy numer 4/2023 Archiwum

Tu nie ma kanapy

Ponad 2 tys. dzieci i młodzieży ze wspólnot całej diecezji razem z biskupem Romanem Pindlem i swoimi duszpasterzami dziękowało za Światowe Dni Młodzieży, rozpoczynając nowy rok formacyjny.

Wypełnili żywiecki amfiteatr pod Grojcem niemal do ostatniego miejsca! Ks. Piotr Hoff- mann, diecezjalny duszpasterz młodzieży, dziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację ŚDM. W homilii bp Pindel nawiązał do przeczytanych słów Ewangelii – o drzewach, które wydaja dobre i złe owoce, a także o domu budowanym na skale. Odnosząc się do budowania na solidnym fundamencie, podkreślił, że jest nim słowo Boże. Przeżywane niedawno ŚDM były doskonałą okazją do przyjęcia słowa Bożego.

– Dziękujemy Bogu za wielki owoc słowa Bożego podczas ŚDM. Chcemy prosić dziś, żeby to słowo, które jest nam ciągle dawane, było przyjmowane przez nas – z wiarą, z szacunkiem, z głodem wręcz. Po Mszy św. z koncertem ewangelizacyjnym wystąpili Paweł Chustak i zespół Stróże Poranka. Jak podkreśla ks. Piotr Hoffmann: – Światowe Dni Młodzieży były czasem, na którym chcemy budować. Papież nam pokazał, że trzeba wstać z kanapy i założyć wyczynowe buty. Fundamentem duszpasterstwa młodzieży jest formacja w parafii, ale chcemy także zaprosić młodych na dwa duże spotkania – na początek Adwentu i w Wielkim Poście. Młodzież szkół średnich całej diecezji zostanie zaproszona także na spotkanie ewangelizacyjne, które odbędzie się w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy