Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dziecko uratowane!

W oknie życia, czynnym od 2009 r. przy Domu Matki i Dziecka w Lipniku, w piątek 2 września pojawił się urodzony kilka dni wcześniej chłopczyk.

To pierwsze dziecko przyniesione do okna życia.Stało się to około piętnastej, w Godzinie Miłosierdzia, pragniemy więc, by chłopiec otrzymał imiona wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia i został Janem Pawłem. Gdyby to była dziewczynka, otrzymałaby na imię Faustyna – mówią siostry. Siostry w tym czasie przygotowywały się do pierwszopiątkowej Mszy Świętej, którą sprawował ks. Tomasz Gorczyński, diecezjalny duszpasterz rodzin. Podczas tej Eucharystii modliły się w intencji dziecka i jego matki, dziękując Bogu, że życiu chłopczyka nic już nie grozi. – Mimo różnych dyskusji okna życia są jednak potrzebne. Do naszego trafiło dziś pierwsze dziecko, ale w całej Polsce jest takich okien więcej i życie ponad 90 dzieci już udało się dzięki nim uratować – dodaje s. Maksyma.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy