Leszek Żądło zagra w Żywcu

To będzie już druga w tym roku okazja spotkania z muzykiem, który zaprasza miłośników jazzu we wtorek 6 września o 19.00 do zajazdu "Beskid". Wstęp wolny.

Kilka miesięcy temu Leszek Żądło, od lat mieszkający w Niemczech znakomity muzyk jazzowy, wystąpił po raz pierwszy w Żywcu.

W marcu na koncercie dobroczynnym w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu wraz ze swoim zespołem "Leszek Żądło European Art Ensemble" promował działalność Fundacji na Rzecz Wsparcia Chorych Psychicznie, działającej w Międzybrodziu Bialskim, przy Beskidzkim Centrum Zdrowia Psychicznego.

- Jeszcze nigdy nie grałem w Żywcu, choć znam to miasto, skąd tak niedaleko mam do ukochanego Krakowa - przyznawał wówczas Leszek Żądło. Żywiecki koncert rozpoczął skomponowanym przez siebie utworem z motywami krakowskimi, a zakończył wyrazami uznania dla wspaniale reagującej żywieckiej publiczności. Zapewniał, że chętnie zagra tu raz jeszcze...

Z tej zapowiedzi się wywiązuje. Tym razem wybitny polski saksofonista i kompozytor jazzowy Leszek Żądło zagra 6 września o 19.00 w sali zajazdu "Beskid" w Żywcu przy ulicy Kopernika. 

Wstęp na koncert jest wolny.
 

« 1 »