Nowy numer 46/2018 Archiwum

Za dary nieba

Mszy Świętej dziękczynienia za zbiory 11 września o 11.00 w amfiteatrze „Pod Grojcem” przewodniczyć będzie bp Roman Pindel, w koncelebrze z bp. seniorem Tadeuszem Rakoczym i kapłanami naszej diecezji.

Do udziału w diecezjalnych dożynkach zachęca ks. prał. Stanisław Kozieł, diecezjalny duszpasterz rolników. Jak przypomina, ziemia to żywicielka, a trudna praca na roli to współpraca z Bogiem Stwórcą, toteż towarzyszy jej oddawanie czci Bogu oraz szacunek dla darów nieba. – To nasza modlitwa i wszyscy powinniśmy z szacunkiem i uznaniem myśleć o żywicielach, których ciężkiej pracy zawdzięczamy, że na naszych stołach jest chleb. Przykładem dla nas może być święty Jan Paweł II, który powiedział:

„Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić” – dodaje ks. prał. Kozieł. Organizatorami dożynek są w tym roku: bp Roman Pindel, starosta żywiecki Józef Kalata i burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Do żywieckiego amfiteatru przy ulicy Grojec 50 można dojechać od drogi Żywiec–Korbielów i od ulicy Kopernika przez most na Koszarawie. O 10.00 otwarta zostanie wystawa rolnicza, a o 10.30 od kładki na Koszarawie rozpocznie się korowód dożynkowy z udziałem zaproszonych gości i delegacji. Bezpośrednio po Mszy Świętej przewidziany jest obrzęd dożynkowy, a po nim – czas na posiłek. O 13.30 rozpoczną się występy Orkiestry Dętej z Międzybrodzia Bialskiego, „Magurzan” z Łodygowic oraz „Ziemi Żywieckiej”. O 17.00 zaprezentuje się znany zespół „Baciary” z Podhala.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy