Nowy numer 22/2020 Archiwum

Mały "Jan Paweł II" już rośnie!

Młody dąb jest pamiątką Światowych Dni Młodzieży na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł.

- Niech rośnie na chwałę Boga i dla upamiętnienia tych niezwykłych wydarzeń! - podkreślają ks. Marcin Aleksy i ks. Ryszard Piętka - duszpasterze parafii św. Pawła Apostoła na Osiedlu Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej.

Mały "Jan Paweł II" już rośnie!   Parafia św. Pawła w Bielsku-Białej Po niedzielnej Mszy św. celebrowanej przez polskich i francuskich księży, w której uczestniczyli razem bielscy parafianie i ich młodzi goście z francuskiego miasta Le Chesnay w diecezji wersalskiej, duszpasterze pobłogosławili małe, ale już rozłożyste drzewko dębu.

Dębuś został zasadzony przy kościele, dla upamiętnienia Światowych Dni Młodzieży 2016 i pobytu w parafii gości z Francji. Jak wyjaśnia ks. Marcin Aleksy, dąb otrzymał imię św. Jana Pawła II, inicjatora ŚDM. Został pokropiony wodą pobłogosławioną, żeby rósł na chwałę Boga i dla upamiętnienia tych niezwykłych wydarzeń!

Zadbany teren wokół parafii, to także rezultat sobotniej pracy młodych Polaków i ich francuskich przyjaciół. Podczas diecezjalnego dnia zaangażowania społecznego, sprzątali kościół, ale i złapali za grabie, miotły i porządkowali zielone tereny wokół kościoła. Część młodzieży pojechała także do szkoły i zakładu opiekuńczego, prowadzonych w centrum miasta przez siostry Córki Bożej Miłości przy ul. Żywieckiej.

Mały "Jan Paweł II" już rośnie!   Parafia św. Pawła w Bielsku-Białej Wieczorem wszyscy - młodzi i przyjmujące ich rodziny - spotkali się na pikniku parafialnym, przy obficie zastawionych stołach dzięki parafianom i i innym dobrodziejom. Były także naleśniki i ciasto francuskie upieczone przez Francuzów!

Dla gości przygotowano oryginale zawody sportowe - goście rywalizowali w jeździe na "dziwnych" rowerkach, wyścigach w połączonych strojach czy nalewaniu wody do rury z dziurami.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama