Nowy numer 47/2023 Archiwum

Kapelusz na pamiątkę

Kapelusze dla księży i wybierających się na Światowe Dni Młodzieży, monografię i medal dla najważniejszych gości oraz pamiątkową książeczkę dla wszystkich pielgrzymów przygotowano w hałcnowskiej bazylice.

Pierwsi uczestnicy Mszy św., podczas której kościołowi Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie, jako pierwszemu w historii diecezji bielsko-żywieckiej, zostanie nadany tytuł Bazyliki Mniejszej, zaczną się tutaj zjeżdżać już po godzinie ósmej. Z myślą o nich przygotowano parkingi oraz półtora tysiąca miejsc siedzących na placu wokół bazyliki. Organizatorzy pamiętali o sanitariatach oraz służbie medycznej. Ale zatroszczyli się również i o to, by każdy z uczestników historycznej uroczystości wrócił do domu z jakąś pamiątką.

− Wytwórnia kapeluszy w Skoczowie podarowała nam czarne kapelusze z logo bazyliki w środku dla księży, którzy będą koncelebrować z nuncjuszem apostolskim abp. Celestino Migliorem − mówi kustosz hałcnowskiego sanktuarium ks. prałat Stanisław Morawa. Jeden z kapeluszy dla księży osobiście zaprezentował dziennikarzom, podczas konferencji prasowej, poprzedzającej uroczystość.
− Kapelusze będą wystawione w zakrystii tak, by każdy kapłan mógł wybrać nakrycie głowy w odpowiednim rozmiarze − wyjaśnia ks. Morawa.

Kapelusz na pamiątkę   Okolicznościowy medal z Hałcnowską Panienką. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Lekkie słomkowe kapelusze z odpowiednim logo przygotowano także dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. Ponadto z okazji nadania tytułu Bazyliki Mniejszej hałcnowska parafia przygotowała pamiątkowy medal dla szczególnych gości sobotniego nabożeństwa. W ostatnich tygodnia ukazała się również bardzo obszerna i bogato ilustrowana monografia hałncowskiej parafii i tutejszego kościoła, autorstwa Władysława Miroty. Monumentalne dzieło można nabyć w sanktuarium.

Wreszcie dla każdego, kto w sobotę 2 lipca przyjedzie na hałcnowskie uroczystości przygotowano pięknie wydaną książeczkę liturgiczną. Obok tekstów Mszy św., podczas której zostanie odczytany papieski akt nadania tytułu Bazyliki Mniejszej, zamieszczono tutaj także krótką historię kościoła i parafii oraz informacje o owocach nadania tytułu Bazyliki Mniejszej, w tym także o odpustach, które związane będą z nawiedzeniem hałcnowskiego kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy