Nowy numer 08/2024 Archiwum

Tajemnice szczęścia - dla hospicjum

W środę 15 czerwca o 18.00 artyści zapraszają na muzyczną ucztę. Niezwykły koncert dla hospicjum odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.

„Tajemnice szczęścia” to tytuł koncertu na rzecz hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, na który zaprasza Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Wystąpi w nim Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego, a towarzyszyć im będą instrumentaliści:  Małgorzata Koba na skrzypcach i Paweł Seligman na fortepianie. Małgorzata Koba jest utalentowaną skrzypaczką, występującą na europejskich scenach z wieloma orkiestrami, a Paweł Seligman, znany organista, pianista i aranżer, pracuje jako pedagog, koncertuje, ma na swoim koncie siedem nagranych płyt z muzyką organową. Był inicjatorem i jest kieriwnikiem artystycznym festiwalu "Wieczory Muzyczne w Leśnicy".

Muzyce będą towarzyszyć teksty rozważań papieża Franciszka, do których nawiązuje tytuł koncertu. „Tajemnice szczęścia” przedstawią: Marta Gzowska-Sawicka i Rafał Sawicki, aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Koncert, który dedykowany jest pamięci zmarłego budowniczego hospicjum - Adama Kołodziejczyka, poprowadzi Andrzej Mróz.

W programie koncertu znajdą się utwory sakralne takich kompozytorów jak: Łukasz Urbaniak, Giedrius Svilainis, Tim Sarsany,  Eric Whitacre czy Javier Busto.

Potem chór wykona niezwykłe dzieło Erica Whitacer’a  „Stars”, w którym śpiewacy zagrają też na... kieliszkach strojone na różnych wysokościach. Zabrzmią też misy tybetańskie.

- Koncert będą kończyć miłosne pieśni hebrajskie oraz opracowania muzyki rozrywkowej. Myślę, że każdy ze słuchaczy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie - mówi Jan Borowski, dyrygent Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Dla wszystkich słuchaczy - wstęp wolny.

Koncert będzie również okazją do zakupienia cegiełek na rzecz hospicjum w wysokości: 10, 20, 50 i 100 zł oraz okazją do zbiórki wolnych datków.  Cały dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie hospicjum.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy