Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prezent na urodziny

Wśród 18 pocztów sztandarowych, które uroczyście maszerowały do kościoła św. Marcina w Pisarzowicach, był ten jeden szczególny: z herbem sołectwa, wizerunkiem św. Ambrożego i... pszczoły.

Pasjonaci pszczelarstwa z Pisarzowic świętowali swoje 35. urodziny. Rozpoczęli od Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich członków Koła Pszczelarzy „Bartnik”. W czasie liturgii ks. prałat Robert Tyrała, kanonik katedry wawelskiej, poświęcił nowy sztandar koła. Razem z nimi w znaku swoich relikwii był obecny ich patron – św. Ambroży. Relikwiarz przywiózł ks. Marek Kręcioch, proboszcz parafii św. Urbana w Kobiernicach.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma