Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowy proboszcz na Syjonie

Ks. Krzysztof Cienciała został następcą bp. Pawła Anweilera na urzędzie bielskiego proboszcza. Jego wybór na to stanowisko zatwierdził Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego RP na swoim posiedzeniu 31 marca.

W niedzielę 15 maja oficjalnie objął urząd. Dokonało się to podczas nabożeństwa z udziałem biskupa diecezji cieszyńskiej Adriana Korczago oraz w obecności biskupa-seniora Pawła Anweilera, którego ks. Cienciała zastąpił na tym urzędzie. W uroczystości uczestniczył także emerytowany biskup bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy oraz prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

Posługa na Bielskim Syjonie, jak tradycyjnie nazywa się parafię Zbawiciela, nie będzie dla ks. Krzysztofa Cienciały nowością. W 1995 roku rozpoczął praktykę, a dwadzieścia lat temu właśnie w tej świątyni został ordynowany. Najpierw pracował w Bielsku jako wikary, od czternastu lat pełnił tutaj posługę proboszcza pomocniczego.

Ks. Krzysztof Cienciała ma 47 lat. Pochodzi z Rybnika. Studiował teologię w Warszawie i Erlagen. Nowy proboszcz bielskich ewangelików jest mężem Elżbiety i ojcem Emilii.

Wprowadzenie na urząd proboszcza odbyło się podczas uroczystego nabożeństwa, które na Bielskim Syjonie rozpoczęło się w niedzielę 15 maja o 9:00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL