Śpiew pieśni: "Przychodzisz, Panie, mimo drzwi zamkniętych..." towarzyszył powitaniu obrazu Jezusa Miłosiernego w parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.
Znaki Bożego Miłosierdzia: obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny oraz św. Jana Pawła II wraz z parafianami i proboszczem ks. kan. Andrzejem Mojżeszką i kapłanami dekanatu witał bp Piotr Greger.
- Bądź uwielbiony, Panie, za ten czas i to miejsce. Bądź uwielbiony, bo gromadzisz nas w czasie paschalnym. Bądź uwielbiony za ten czas. Bądź uwielbiony, bo dzisiaj, 30 kwietnia, rocznica kanonizacji św. siostry Faustyny. Bądź uwielbiony, bo jutro - 1 maja - rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Przeżywamy ten czas w naszej wspólnocie - mówił w imieniu parafian ks. kan. Mojżeszko, proboszcz bialskiej parafii.
Wraz z parafianami i duszpasterzami znaki Bożego Miłosierdzia witał bp Piotr Greger
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
- Bądź uwielbiony za to miejsce: za ten dom Twój, bo przygotowujemy się do jubileuszu 225-lecia tego miejsca dla Ciebie. Bądź uwielbiony za wszystko, za całe nasze zgromadzenie. Ześlij Swego Ducha, umocnij nasze serca, niech ten święty czas będzie przez nas owocnie przeżyty! Bądź uwielbiony! - dodawał ks. Mojżeszko.
Jak przypominał zgromadzonym ks. kan. Mojżeszko, obraz Pana Jezusa Miłosiernego przybył do Białej z szczególnego miejsca: z sanktuarium MB Bolesnej w Hałcnowie, skąd tego samego dnia wyruszyła w drogę diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Z obrazem Miłosiernego powitane zostały relikwie apostołów Bożego Miłosierdzia
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
- My przez tych kilkanaście godzin Łagiewniki mamy tu, na miejscu - czujmy się jak w Łagiewnikach, w tym niezwykłym sanktuarium Bożego Miłosierdzia i korzystajmy z tego niezwykłego czasu - apelował ks. kan. Mojżeszko.
- Dla parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej rozpoczyna się szczególny czas: doby modlitwy do Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Chcemy o to miłosierdzie prosić dla nas i całego świata, szczególnie dla tych, którzy żyją z dala od Boga i Kościoła - dla nich prosząc o dar nawrócenia, pokuty i pojednania - wskazywał bp Piotr Greger.
Wskazując na wielki dar pokoju, z jakim Zmartwychwstały przychodzi do
Mamy dziś Łagiewniki na miejscu! - mówił ks. kan. Andrzej Mojżeszko
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
apostołów, bp Greger w homilii podkreślał, jak ważnym pragnieniem każdego człowieka jest pokój.
- Pokój nie jest wartością tego świata: pokój jest darem niebios. Boży pokój jest podstawowym warunkiem naszego zjednoczenia z Chrystusem na drodze komunii sakramentalnej. W obrzędach komunijnych modlimy się o pokój, a następnie słyszymy słowa: "Pokój Pański niech zawsze będzie z wami!" i poczujemy się wezwani do przekazania sobie nawzajem tego daru: daru Chrystusa Zmartwychwstałego. Pokój Chrystusa jest czymś zdecydowanie większym niż tylko życzliwością, uprzejmością, ludzką filantropią, czy też spokojnym dystansowaniem się od cudzych spraw. To zupełnie nie ta płaszczyzna. Jest to pokój wielkanocny, będący owocem ofiary krzyżowej. Za taki pokój trzeba czasem płacić wysoką cenę, a często trzeba by przekazać go ze łzami w oczach, w poczuciu swojej winy - wskazywał bp Greger.