Peregrynacja w Międzyrzeczu była kolejnym znakiem Bożego Miłosierdzia.
Mieszkańcy jednej z najstarszych parafii w diecezji kilka w styczniu 1993 roku przeżyli pożar drewnianego kościoła, którego początki sięgały XVI wieku. Doświadczyli Bożego Miłosierdzia najpierw w gościnnym geście miejscowej wspólnoty ewangelików, którzy udostępnili im swój własny kościół na sprawowanie Eucharystii.
Boże Miłosierdzie działało w międzyrzeczanach dalej. Niezwłocznie przystąpili do budowy nowego kościoła. Teraz obszerne, jasne wnętrze mogło szeroko otworzyć swe podwoje przed obrazem Jezusa Miłosiernego i towarzyszącymi mu relikwiami świętych Faustyny i Jana Pawła II.
Obraz Jezusa Miłosiernego stanął w prezbiterium. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Znaki Miłosierdzia, peregrynujące obecnie w parafiach dekanatu jasienickiego, przywieziono tutaj z Jaworza. Ich przybycia oczekiwali przed kościołem wierni wraz z bp. Romanem Pindlem i od niedawna kierującym parafią, wcześniejszym jej wikariuszem ks. Janem Walusiem.
Parafianie w strojach regionalnych przyjęli relikwie, a zastęp strażaków w galowych mundurach umieścili obraz w prezbiterium kościoła.
Na początku powitalnej Mszy św. rodzice miejscowych gimnazjalistów zwrócili się do biskupa ordynariusza z prośbą o udzielenie ich dzieciom umocnienia Duchem Świętym.
Sakrament bierzmowania przyjęło tego wieczoru 31 młodych międzyrzeczan, którzy na co dzień uczą się w gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w pobliskich Mazańcowicach.
Tryptyki miłosierdzia nawiedzą rodziny parafii. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość - Modlimy się dziś o łaskę rozpoznawania Bożego głosu w sercu, odwagi i męstwa, by wytrwać w tym, do czego ten głos nas wzywa - powiedział w okolicznościowym kazaniu bp Roman Pindel, nawiązując także do przeżywanego w tym czasie w Kościele tygodnia modlitw o powołania.
Pamiątką nawiedzenia parafii przez Znaki Miłosierdzia będzie peregrynacja w rodzinach parafii tryptyków, przedstawiających obraz z Łagiewnik oraz wizerunki świętych Faustyny i Jana Pawła II.
Obrazy parafianie podczas procesji z darami złożyli u stóp ołtarza, a biskup ordynariusz dokonał ich poświęcenia. Teraz, nawiedzając domy parafian, będą czytelnym znakiem Bożego Miłosierdzia, którego parafia św. Marcina w Międzyrzeczu doświadcza od wieków.