Nowy Numer 38/2020 Archiwum

O Fatimie na dużym ekranie u pallotynów

W maju przyszłego roku minie setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Najbliższa projekcja Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego w Bielsku-Białej - w sobotę 23 kwietnia ok. 18.40 będzie zaproszeniem do przypomnienia orędzia Maryi.

– Zapraszamy do pallotyńskiego kościoła św. Andrzeja Boboli obok Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej na wieczór z wartościowym filmem. Tym razem spotkamy się w sobotę 23 kwietnia zaraz po wieczornej Mszy św. tzn. około 18.40 – zachęca Benon Wylegała, inicjator FRE. – U progu maryjnego maja, a także rok przed setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie, chcemy przypomnieć tamte wydarzenia i wołanie do nawrócenia.

FRE pokaże film „Fatima. 13 dzień” z 2009 r., który wiernie opowiada o wydarzeniach od 13 maja do 13 października 1917 r. w Fatimie, kiedy to Matka Boża ukazywała się trójce pastuszków: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

– Naszym gościem będzie prof. Wincenty Łaszewski, specjalista w zakresie mariologii, zajmujący się historią kultu maryjnego oraz objawieniami maryjnymi na świecie. Prof. Łaszewski wygłosi dwie konferencje poświęcone ostatniej tajemnicy fatimskiej oraz czasom ostatecznym. Całość tego wydarzenia ma również charakter zaproszenia na nabożeństwa fatimskie, które zaczniemy w pallotyńskiej parafii 13 maja – dodaje Benon Wylegała.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama