Nowy numer 38/2021 Archiwum

Święto Życia

Rodzinny tor przeszkód, duchowa adopcja i koncert promują szacunek dla dzieci poczętych.

Ze względu na porę Wielkiego Tygodnia liturgiczne obchody uroczystości Zwiastowania Pańskiego przeniesiono na poniedziałek 4 kwietnia. Święto tradycyjnie kojarzone z obroną życia nienarodzonych, choć po terminie, będzie miało wyjątkową bogatą oprawę.

Zabawa dla całej rodziny
Obchody Dnia Świętości życia rozpoczną się już w sobotę 2 kwietnia. W tym dniu na gody. 16:00 na halę Luce Arena (Bielsko-Biała, ul. Legionów 26-28, budynek F) zaproszone są wszystkie rodziny. Przygotowano dla nich Rodzinne Święto, czyli idealną zabawę dla całej rodziny. Uczestnicy święta - czyli rodzinne zespoły - będą miały do pokonania specjalny tor przeszkód, na którym zaplanowano sześć stacji z zadaniami: dotknąć teatru, wytańczyć marzenia, śpiewać każdy może, squash'owa celność, unihokejowa zwinność, badmintonowe wyzwanie.
Na zakończenie zmagań będzie można obejrzeć musical „Kreatywna” i popląsać w rytmie dyskotekowej muzyki na rolkach i na wrotkach.

Niedziela - w parafiach
W niedzielę 3 kwietnia przewidziane są obchody Dnia Świętości Życia w parafiach. W ramach tych obchodów będą się też odbywały parafialne modlitwy w intencji ochrony każdego poczętego życia.

Diecezjalna duchowa adopcja
W poniedziałek 4 kwietnia - w dniu liturgicznego obchodu ku czci Zwiastowania Pańskiego - o godz. 18:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach rozpocznie się Msza św. połączona z uroczystym obrzędem duchowej adopcji dziecka poczętego. Podejmujący te praktykę przez dziewięć miesięcy - do Wigilii Narodzenia Pańskiego - będą się modlić za dziecko nienarodzone, którego życie z jakichkolwiek powodów jest zagrożone. Uczestnicy nabożeństwa złożą oficjalne przyrzeczenie duchowej adopcji oraz pisemne deklaracje podjętych zobowiązań. Nie są one trudne. Każdy z adoptujących codziennie odmówi modlitwę za dziecko poczęte, a do niej w miarę swoich możliwości będzie starał się dołączyć post oraz uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

Koncert pro life
Uwieńczeniem festiwalu życia na Podbeskidziu będzie koncert połączony z promocją działań kościelnych, samorządowych i społecznych na rzecz życia. Koncert odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej Pod Dębowcem (Bielsko-Biała, ul. Karbowa 26). Na scenie wystąpią: Drużyna Mistrzów, Arkadio, Besquidians, Dzień dobry, Anashim, Kapela Wałasi, Trojak Country oraz Sound'n'Grace. Na płycie hali zostaną otwarte stoiska, dzięki którym uczestnicy święta będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem działań na rzecz dzieci, rodzin i ubogich, podejmowanych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Koncert współorganizują Caritas i Duszpasterstwo Rodzin we współpracy z fundacjami Luce, Bliżej Młodych i Kreatywna, Gminą Wyznaniową Żydowską oraz instytucjami samorządowymi miasta i powiatu. Wstęp na koncert jest - w zależności od miejsc - odpłatny lub wolny. Rejestracja widzów, którzy chcą bez opłat wejść na halę odbywa się za pośrednictwem strony www.luce.org.pl. Wpływy z biletów do strefy płatnej przeznaczony będzie na pokrycie kosztów organizacji koncertu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama