Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Mesjasz" ze Lwowa

Paschalny koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. W gronie wykonawców: znakomici soliści z Polski i Ukrainy.

W Poniedziałek Wielkanocny 28 marca o 19.00 w andrychowskim Miejskim Domu Kultury rozpocznie się wyjątkowy koncert paschalny: oratorium "Mesjasz" G. F. Haendla.

Słynne dzieło wybitnego kompozytora ma już prawie 300 lat i niezmiennie budzi najwyższy podziw słuchaczy. Zwłaszcza pochodząca z tego utworu pieśń chóru: "Hallelujah" należy do najbardziej rozpoznawalnych kompozycji muzycznych wszech czasów.

Tekst oratorium jest zaczerpnięty z wersetów Pisma Świętego (głównie ksiąg prorockich Starego Testamentu, ale również z Nowego Testamentu). Ich wyboru i zestawienia dokonał Charles Jennens.

Dzieło podzielone jest na trzy części. Pierwsza jest zapowiedzią przyjścia Mesjasza. Druga opowiada o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Mesjasza. Trzecia mówi o misji zbawienia ludzkości.

W Andrychowie znakomici będą także wykonawcy tego dzieła. W gronie artystów, którzy zagrają i zaśpiewają, znajdą się dwa zespoły Filharmonii Lwowskiej: Orkiestra Symfoniczna FL oraz chór "Gloria", a także soliści: Józef Frakstein (bas), Agata Sava (mezzosopran), Swietłana Kaliniczenko (sopran liryczno-koloraturowy), Leszek Świdziński (tenor), a dyrygować całością będzie Woytek Mrozek.

Bilety na koncert w kasie MDK (ul. Szewska 7, tel. 338753105) lub online (www.kultura.andrychow.eu). Dostępne są już tylko ostatnie bilety...

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy