Nowy numer 22/2023 Archiwum

Bp Roman Pindel: orędzie wielkanocne

Ordynariusz bielsko-żywiecki życzy wiernym doświadczenia radości.

Bp Roman Pindel: orędzie na Wielkanoc 2016
Gosc Bielsko-Zywiecki

W okolicznościowym orędziu biskup diecezjalny pisze:

Drodzy Czytelnicy "Gościa Bielsko-Żywieckiego"

Radość zmartwychwstania
Pierwszą reakcją uczniów na widok Jezusa zmartwychwstałego w Wieczerniku była radość. "Uczniowie uradowali się, ujrzawszy Pana" ­ - zapisał św. Jan Ewangelista. Wiara w zmartwychwstanie wprowadza nas w nową perspektywę radości. Niech w naszych serca na stałe zagości radość, której nie przyćmią żadne doczesne problemy i ludzkie lęki.

Radość miłosierdzia
Zwycięski Pan jest jednocześnie Panem miłosiernym, pochylającym się z miłością nad naszą słabością i grzechem. Przypomina o tym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i wpisująca się w jego obchody peregrynacja znaków miłosierdzia w naszej diecezji. Niech doświadczenie zmartwychwstania wyda owoce miłosierdzia w naszym chrześcijańskim życiu.

Radość chrztu
Wraz z chrztem zostaliśmy zanurzeni w śmierci Chrystusa, by mieć udział w Jego zmartwychwstaniu. Jubileusz 1050. rocznicy chrztu Polski uświadamia nam, że jesteśmy kolejnym pokoleniem, w którego życie osobiste, rodzinne, kościelne i narodowe wpisuje się zwycięstwo Życia nad śmiercią. Niech zmartwychwstanie Chrystusa umocni w nas radość i dumę z tego, że jesteśmy narodem chrześcijańskim.

Wszystkim wiernym diecezji bielsko-żywieckiej i Czytelnikom "Gościa Bielsko-Żywieckiego" życzę radosnych świąt zmartwychwstania Pańskiego, z serca błogosławiąc.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy