Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Bielsko-Żywiecki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Historia
    • Biskupi
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
bielsko.gosc.pl → Wiadomości z diecezji bielsko-żywieckiej → Młodzi w katedrze przed ŚDM

Młodzi w katedrze przed ŚDM przejdź do galerii

Najpierw, w procesji z palmami, niosąc repliki znaków Światowych Dni Młodzieży, młodzi z parafii naszej diecezji ruszyli spod kościoła Trójcy Przenajświętszej do katedry św. Mikołaja wraz z bp. Romanem Pindlem, bp. Piotrem Gregerem i licznymi kapłanami.

W procesji z młodzieżą szli: bp Roman Pindel i bp Piotr Greger  
W procesji z młodzieżą szli: bp Roman Pindel i bp Piotr Greger
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Palma jest oznaką ostatecznego zwycięstwa. Zwycięstwo Jezusa w Jerozolimie to zwycięstwo nad całym światem i nad każdym obszarem opanowanym przez złego: nad wszystkimi zniewoleniami. Ono dokonało się w zaskakujący sposób: na krzyżu, przez cierpienie i poniżenie - mówił bp Pindel, zachęcając młodych, by szli za Jezusem, byli przy Nim, gdy cierpi i sięgali po Pismo Święte.

Jedną z najpiękniejszych palm mieli z sobą delegaci parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce, ubrani w regionalne stroje. - Taką 8-metrową palmę cała grupa przygotowywała dwa dni. Tyle zajęło wykonanie bibułkowych kwiatów i samej palmy - mówi ks. Janusz Ponc, opiekun młodzieży z Jaworzynki.  Z kolei grupa młodzieży ze Skoczowa, która przyjechała z ks. Tomaszem Gwoździewiczem, niosła w procesji przywiezione flagi ŚDM.

Okazałą, 8-metrową palmę przywieźli na spotkanie do Bielska-Białej młodzi z Jaworzynki   Okazałą, 8-metrową palmę przywieźli na spotkanie do Bielska-Białej młodzi z Jaworzynki
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
- Niedziela Palmowa jest kolejnym etapem naszych przygotowań do ŚDM w Krakowie. To spotkanie przede wszystkim modlitewne. W gronie przedstawicieli młodzieży z całej diecezji chcemy się modlić, a także pokazać, że nasz Kościół jest młody, radosny, prężny - zapowiadał ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Modlitewne spotkanie zakończyło tradycyjnie odczytanie telegramu skierowanego do papieża Franciszka oraz zaproszenie na diecezjalne Święto Życia, które Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wspólnie z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin, fundacją Luce oraz fundacją Bliżej Młodych. Wielki koncert w hali pod Dębowcem planowany jest 8 kwietnia.

Centralnym punktem spotkania bp. Romana Pindla z młodymi była Eucharystia, koncelebrowana przez duszpasterzy młodzieży   Centralnym punktem spotkania bp. Romana Pindla z młodymi była Eucharystia, koncelebrowana przez duszpasterzy młodzieży
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Po wspólnej modlitwie można było na kiermaszu przed katedrą nabyć od wolontariuszek Diecezjalnego Centrum ŚDM nabyć rozmaite pamiątki ozdobione logo ŚDM.

W ten sposób udzielano wsparcia funduszowi "Bilet dla Brata", przeznaczonemu na wsparcie uczestników przyjeżdżających na spotkanie z papieżem z biedniejszych państw.

Na wszystkich chętnych też w polowej kuchni gorąca grochówka.

« ‹ 1 › »
Niedziela Palmowa w katedrze 2016

WIARA.PL DODANE 24.03.2016

Niedziela Palmowa w katedrze 2016

​W Niedzielę Palmową bp Roman Pindel poświęcił palmy przyniesione przez młodzież diecezji bielsko-żywieckiej zgromadzoną na dziedzińcu kościoła Przenajświętszej Trójcy. Chwilę później ruszyła procesja do katedry św. Mikołaja, gdzie rozpoczęła się Eucharystia, koncelebrowana także przez bp. Piotra Gregera i duszpasterzy młodzieży, z diecezjalnym duszpasterzem ks. Piotrem Hoffmannem. Zdjęcia: Alina Świeży-Sobel /Foto Gość  

Alina Świeży-Sobel

|

GOSC.PL

publikacja 24.03.2016 08:45

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BIELSKO-BIAŁA
  • BP ROMAN PINDEL
  • KATEDRA ŚW. MIKOŁAJA
  • NIEDZIELA PALMOWA

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Gdy świeccy biorą odpowiedzialność. Jak małżeństwo Jamrozych odmieniło służbę liturgiczną w Mysłowicach
    • Kościół
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Gdy świeccy biorą odpowiedzialność. Jak małżeństwo Jamrozych odmieniło służbę liturgiczną w Mysłowicach

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Historia Kościoła nr 01/2026 (13)
    Historia Kościoła nr 01/2026 (13)
  • Gość Extra nr 04/2025
    Gość Extra nr 04/2025 Biblia. Nowy Testament.
  • Mały Gość Niedzielny nr 12/2025
    Mały Gość Niedzielny nr 12/2025
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Cztery Ewangelie. Rekolekcje
    Cztery Ewangelie. Rekolekcje
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X