Nowy numer 17/2024 Archiwum

Tragiczny wypadek gimnazjalisty

Do zdarzenia doszło w miejscowości Monte Bondone we Włoszech, po zakończeniu zajęć na stoku narciarskim. Z relacji świadków wynika, że chłopiec prawdopodobnie pośliznął się i upadł w przepaść. Na skutek doznanych obrażeń zmarł.

W piątek, 26 lutego, po popołudniu zginął uczeń klasy trzeciej Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, uczestnik zorganizowanego przez szkołę obozu narciarskiego.

Okoliczności zdarzenia bada miejscowa policja. Na miejscu zorganizowano pomoc psychologiczną dla uczestników obozu.

O zdarzeniu informuje w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Gimnazjum i Liceum KTK dyrektor szkoły Beata Markowicz.

Dyrekcja i pracownicy Gimnazjum KTK poinformowali o zdarzeniu rodzinę zmarłego ucznia, a także rodziców pozostałych uczestników obozu narciarskiego. Zaproponowano im także pomoc psychologiczną, w którą zaangażowano Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

W sobotę, 27 lutego, o 16.00 w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej zostanie odprawiona Msza św. o spokój duszy zmarłego ucznia, a także o umocnienie i pociechę dla jego bliskich oraz kolegów.

Termin sprowadzenia ciała zmarłego do Polski, jak również termin i miejsce pochówku zostaną ustalone i podane do wiadomości, kiedy tylko czynności podjęte w związku ze zdarzeniem na to pozwolą.

− Obóz narciarski zorganizowano z zachowaniem wszelkich obowiązujących w tym względzie przepisów − informuje dyrektor szkoły Beata Markowicz. Wyjazd, w którym uczestniczyło trzydzieścioro uczniów i troje opiekunów, w tym kierownik obozu, zgłoszono w bielskiej delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty, które wyraziło zgodę na jego zorganizowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy