Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zatrzymany kościelny włamywacz

Policjanci z Bielska-Białej i Szczyrku zatrzymali 22-letniego bielszczanina, który w ostatnim czasie dopuścił się całej serii włamań do kościołów i na plebanie w powiecie bielskim.

Jak informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji, 22-latek w ostatnim czasie włamał się do kościołów m.in. w Bystrej, Kalnej, Szczyrku, Rybarzowicach i Wilkowicach, zabierając przede wszystkim ofiary składane do kościelnych skarbonek. Zdarzało się też, że zakradał się w poszukiwaniu gotówki na plebanię.

- Tak było w naszym przypadku - potwierdza ks. kan. Andrzej Loranc, proboszcz parafii św. Jakuba w Szczyrku.- Mieliśmy włamanie do kaplicy, ale tam złodziej nie znalazł gotówki, więc zakradł się na plebanię i stąd ukradł pieniądze.

Policyjne dochodzenie i zebrane materiały dowodowe, w tym nagrania z kamer monitoringu, pozwoliły zatrzymać sprawcę tych przestępstw, mieszkańca Bielska-Białej.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator. Za popełnione przestępstwa może otrzymać nawet karę 10 lat pozbawienia wolności.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama