Nowy numer 29/2021 Archiwum

Relikwie św. ojca Pio nawiedzą Wisłę i Laliki

Ks. Paolo Cecere kończy podróż z relikwiami przez Polskę. Rozpoczęła się w tym samym czasie, kiedy ciało św. ojca Pio wyruszyło z San Giovanni Rotondo do Watykanu.

W środę 3 lutego ks. Paolo Cecere, duchowy uczeń św. o. Pio, i ks. Jarosław Cielecki, odprawili Mszę św. koncelebrowaną w Pietrelcinie, rodzinnej miejscowości świętego, po której wyruszyli w peregrynację z relikwiami św. ojca Pio: habitem i rękawicą, którą nosił stygmatyk. O tej samej porze z San Giovanni Rotondo do Rzymu wyjechała trumna z ciałem św. o. Pio.

Trasa pielgrzymki relikwii prowadziła z Włoch przez Niemcy i Polskę, a zakończy się w Mediolanie. W Polsce kustoszem relikwii jest ks. Paolo Cecere, który poznał o. Pio jako 17-latek, wybrał drogę kapłańskiego powołania i przez wiele lat był bliskim przyjacielem świętego.

W środę 17 lutego relikwie o 16.30 dotrą do parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach. Tu o 17.00 sprawowana będzie Msza Święta z homilią ks. Paolo Cecere, a następnie - o 19.00 - Droga Krzyżowa, o 20.00 - Różaniec. O 21.00 przewidziany jest Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania.

W czwartek 18 lutego relikwie nawiedzą parafię Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, gdzie Msza św. będzie sprawowana o 18.00. To nawiedzenie zakończy polską część peregrynacji relikwii św. o. Pio, które od 19 lutego nawiedzać będą parafie w Mediolanie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama