Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nasze licea w śląskiej czołówce

Według rankingu "Perspektyw", bielskie V LO jest najlepszym liceum w województwie śląskim. Za nim jest III LO z Katowic, ale już kolejne miejsca zajmują: bielskie LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego i III LO im. S Żeromskiego. Szóste miejsce przyznano LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej jest najwyżej sklasyfikowanym liceum województwa śląskiego w rankingu. "Piątka" zajęła 22 miejsce w kraju. Cieszą się także uczniowie i nauczyciele bielskiego LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego. Oni zajęli 37. miejsce. W pierwszej ogólnopolskiej setce znalazły się jeszcze: III LO im. S Żeromskiego w Bielsku-Białej (miejsce 75.) i LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie (miejsce 87.).

Licealiści z LO KTK mają prawdziwy powód do dumy - wyraźnie pną się w górę: w ubiegłym roku zajęli miejsce 78, a w roku 2014 miejsce 103.

W rankingu wojewódzkim, licea i technika z Podbeskidzia znalazły się w ścisłej czołówce! Pierwszą lokatę zajmuje bielskie V LO, za nim jest III LO z Katowic, ale już kolejne miejsca zajmują: bielskie LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego i III LO im. S Żeromskiego. Na szóstym miejscu uplasowało się LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

W rankingu śląskich techników drugie miejsce - za Technikum nr 4 z Jastrzębia-Zdroju - zajmuje Technikum im. Władysława Szubińskiego w Cieszynie. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w Wiśle oraz Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Żywcu.

W rankingu małopolskim, w grupie techników, wysokie, szóste miejsce zajmuje Salezjańskie Publiczne Technikum w Oświęcimiu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma