Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Orszakowy król szuka małej artystki!

Kim jest autorka pracy wręczonej naszemu brodatemu mędrcowi podczas Orszaku Trzech Króli 6 stycznia w Bielsku-Białej? Chcemy ją odnaleźć.

Wacław Sobieraj, bielski artysta malarz, w tym roku po raz kolejny wcielił się w rolę jednego z trzech mędrców Orszaku Trzech Króli w Bielsku-Białej. To ten mędrzec, ubrany w niebieskie szaty, który na scenie, po złożeniu hołdu Dzieciątku Jezus, uniósł wysoko Jezusa - czyli małego Józia Sawickiego - by pokazać aktora, który odgrywał rolę największego Króla na scenie ustawionej na bielskim Rynku.

Wiele dzieci co roku czeka na pana Wacława, by móc sobie z nim zrobić zdjęcie. On sam się uśmiecha, że czasem też podchodzą i mówią, że na pewno jest nie tylko królem, ale i prawdziwym świętym Mikołajem.

W tym roku w czasie orszaku, pana Wacława spotkała jeszcze jedna przygoda.

Orszakowy mędrzec w Bielsku-Białej - w tej roli bielski artysta malarz Wacław Sobieraj   Orszakowy mędrzec w Bielsku-Białej - w tej roli bielski artysta malarz Wacław Sobieraj
Urszula Rogólska /Foto Gość
- Podczas trwania Orszaku Trzech Króli w pewnym momencie do bryczki, którą jechaliśmy, podszedł tata z małą dziewczynką na ręku, która wręczyła mi rysunek przez nią wykonany. W domu zastanawiałem się co z tym zrobić. Może by publikując ten rysunek na łamach "Gościa Niedzielnego" spróbować odnaleźć tą dziewczynkę? - zastanawia się Wacław Sobieraj.

Zatem - Tato małej artystki! Prosimy o kontakt! Tę prośbę kierujemy także do osób, które były świadkami przekazania rysunku królowi, znają ofiarodawców pracy - Tatę i Dziewczynkę.

 

Trzej królowie z Bielska-Białej. Od lewej: Andrzej Lampert, Jacek Borusiński i Wacław Sobieraj   Trzej królowie z Bielska-Białej. Od lewej: Andrzej Lampert, Jacek Borusiński i Wacław Sobieraj
Urszula Rogólska /Foto Gość
Małej artystce, jej tacie lub osobie, która jako pierwsza pomoże nam odnaleźć dziewczynkę, przekażemy nagrody-niespodzianki.

Wiadomość prosimy przysłać na: bielsko@gosc.pl

A pełną relację i galerie zdjęć z bielskiego orszaku można znaleźć TUTAJ.

Józio Sawicki w rękach Wacława Sobieraja   Józio Sawicki w rękach Wacława Sobieraja
Urszula Rogólska /Foto Gość

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy