Nowy numer 42/2021 Archiwum

Narodzony błogosławi w Roku Miłosierdzia

Świąteczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazujemy z bielskiej katedry - kościoła jubileuszowego w Roku Miłosierdzia - i z peregrynującej kaplicy Znaków Bożego Miłosierdzia.

Świąteczne życzenia składają: ks. prał. Zbigniew Powada - proboszcz katedry św. Mikołaja - i ks. Roman Kanafek, kustosz Znaków Bożego Miłosierdzia, które specjalnym samochodem-kaplicą peregrynują od września w parafiach naszej diecezji.

Ks. Roman Kanafek, żartobliwie określany czasem jako kierowca Bożego Miłosierdzia, przybywa z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Faustyny oraz św. Jana Pawła II do kolejnych parafii, które przeżywając to nawiedzenie na nowo odkrywają prawdę o tym, jak nieskończenie miłosierny jest Ojciec, który postanowił wybawić człowieka posyłając Swego Syna.

Ks. prałat Zbigniew Powada zaprasza do czerpania z łaski odpustu, czekającej za Bramą Miłosierdzia - w bielskiej katedrze św. Mikołaja. I przypomina, że pochyleni nad tajemnicą betlejemskiego żłóbka widzimy obraz bezgranicznej miłości Boga, który tak kocha każdego człowieka, że wciąż na niego czeka, z łaską oczyszczenia z każdego grzechu...

Jeśli otworzymy serca na tę miłość, będziemy umieli się nią dzielić, obdarowywać innych. I tego sobie życzymy w tym rozpoczętym właśnie Roku Miłosierdzia...

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama