Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pogórskie kolędowanie już w niedzielę

Na czwarte kolędowanie do kościoła w Pogórzu organizatorzy zapraszają w niedzielę 27 grudnia o 17.00. Głównym wykonawcą będą muzycy zespołu "Retrospekcja". Wstęp wolny.

To będzie kolejne, w tym roku odbywające się już po raz czwarty, wielkie kolędowanie w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu.

Jego inicjatorzy: Michał Augul i Dariusz Kupka, do śpiewania kolęd zapraszają co roku innych wykonawców, ale kolędowe spotkania łączy niezmiennie fakt, że nigdy na koncertowym występie to spotkanie się nie kończy.

Obydwaj organizatorzy nie ukrywają, że najważniejszym celem jest dla nich zachęta do wspólnego wyrażenia przez śpiew radości z Bożego Narodzenia.

Jak się okazuje, to pragnienie podzielają także słuchacze, dlatego co roku obszerną świątynię w Pogórzu wypełniają rozśpiewane tłumy.

Tym razem zaprasza parafian i gości do kolędowania zespół "Retrospekcja".  Jego nazwa być może nie jest jeszcze zbyt dobrze znana szerszej publiczności, bo zespół powstał i działa od 2013 roku, ale wystarczy wyjaśnić, że szóstka tworzących go muzyków od ponad 10 lat dała się już poznać w składzie grupy muzycznej "Magnificat", która jako jedyny polski zespół wystąpiła w Madrycie podczas 26. Światowych Dni Młodzieży.

Interesuje i łączy ich pozytywne brzmienie, na co wskazują chociażby tytuły wydanych już przez nich dwóch płyt: "Odrodzona nadzieja" i "Pozytywy". Mają duże doświadczenie koncertowe, a obserwatorzy zgodnie podziwiają nie tylko muzyczne umiejętności, ale także znaczny ładunek pozytywnej energii, którą zarażają publiczność.

Obecnie zespół "Retrospekcja" tworzą: Anna Majeranowska (wokal), Ewa Zemanek (gitara rytmiczna), Szczepan Cieślak (instrumenty klawiszowe), Mateusz Widomski (gitara solowa), Krzysztof Dziergas (gitara basowa), Tymon Muzyka (perkusja).

W Pogórskim Kolędowaniu w tym roku wezmą udział także: zespół "Dzwonki" działający pod kierunkiem Doroty Podżorskiej przy parafii ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie oraz "Kapela Stela", złożona z muzyków z różnych miejscowości Śląska Cieszyńskiego, a działająca przy skoczowskim "Integratorze". Muzycy maja na swoim koncie płytę z kolędami i pastorałkami.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama