Nowy numer 46/2019 Archiwum

Święta pod znakiem Miłosierdzia

Bp Roman Pindel apeluje o codzienne świadectwo.

- Życzę wszystkim, aby byli jak najbliżej Tego, który przyszedł nam pokazać, jak bardzo miłosierny jest Ojciec - tak podsumowuje swoje orędzie na święta Narodzenia Pańskiego A.D. 2015 ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel

Ksiądz biskup przypomina, jak bardzo uniżył się Bóg, by stać się jednym z nas. - Niech wszystkie nasze spotkania odbywają się pod znakiem Miłosierdzia, abyśmy byli świadkami tego, czego doświadczamy w codziennym życiu, abyśmy umieli naśladować potęgę Boga w okazywaniu miłosierdzia innym - dodaje.

Bp Roman Pindel będzie przewodniczył Pasterce (24/25 grudnia o północy) w żywieckiej konkatedrze Narodzenia NMP. W Święto Narodzenia Pańskiego o godz. 11.00 odprawi Mszę św. w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

Bp Roman Pindel: orędzie świąteczne A.D. 2015
Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość

W roku Wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia diecezja bielsko-żywiecka przeżywa nawiedzenie Jego Znaków. Każda parafia przyjmuje obraz "Jezu ufam Tobie" oraz relikwie świętych Jana Pawła II i siostry Faustyny. Wierni przygotowują się do nawiedzenia poprzez modlitwę, pokutę i rekolekcje. Jednym z zapowiedzianych owoców peregrynacji ma być nawiedzenie rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego. Nawiedzenie mają organizować parafie we własnym zakresie. Peregrynacja rozpoczęła się we wrześniu. Jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2015 roku. Na czas świąt Bożego Narodzenia oraz okres wizyty duszpasterskiej nastąpiła trwająca miesiąc przerwa w peregrynacji.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama