Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Święta pod znakiem Miłosierdzia

Bp Roman Pindel apeluje o codzienne świadectwo.

- Życzę wszystkim, aby byli jak najbliżej Tego, który przyszedł nam pokazać, jak bardzo miłosierny jest Ojciec - tak podsumowuje swoje orędzie na święta Narodzenia Pańskiego A.D. 2015 ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel

Ksiądz biskup przypomina, jak bardzo uniżył się Bóg, by stać się jednym z nas. - Niech wszystkie nasze spotkania odbywają się pod znakiem Miłosierdzia, abyśmy byli świadkami tego, czego doświadczamy w codziennym życiu, abyśmy umieli naśladować potęgę Boga w okazywaniu miłosierdzia innym - dodaje.

Bp Roman Pindel będzie przewodniczył Pasterce (24/25 grudnia o północy) w żywieckiej konkatedrze Narodzenia NMP. W Święto Narodzenia Pańskiego o godz. 11.00 odprawi Mszę św. w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

Bp Roman Pindel: orędzie świąteczne A.D. 2015
Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość

W roku Wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia diecezja bielsko-żywiecka przeżywa nawiedzenie Jego Znaków. Każda parafia przyjmuje obraz "Jezu ufam Tobie" oraz relikwie świętych Jana Pawła II i siostry Faustyny. Wierni przygotowują się do nawiedzenia poprzez modlitwę, pokutę i rekolekcje. Jednym z zapowiedzianych owoców peregrynacji ma być nawiedzenie rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego. Nawiedzenie mają organizować parafie we własnym zakresie. Peregrynacja rozpoczęła się we wrześniu. Jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2015 roku. Na czas świąt Bożego Narodzenia oraz okres wizyty duszpasterskiej nastąpiła trwająca miesiąc przerwa w peregrynacji.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama