Nowy numer 3/2021 Archiwum

Na cześć Dzieciątka: kolędy w Straconce

Pasterka połączona ze wspólnym kolędowaniem góralskich kapel przyciąga tu tłumy. Wiązała się z tym kolędowaniem radość z pięknie rozbudowanej świątyni, w której artyści pragnęli jak najgodniej powitać Jezusa, który przyszedł na świat w betlejemskiej grocie.

Inicjatywa należała do kapeli rodzinnej "UCHA" braci Dobijów - grupy kolędniczej parafian ze Straconki. Do nich dołączali kolejni artyści. Wśród kolędujących muzyków pojawił się też parafianin Paweł Golec.

Pomysł spodobał się wszystkim. Co roku podczas tej Pasterki przybywa zarówno muzyków, jak i wiernych, którzy chętnie uczestniczą nie tylko w Mszy Świętej, ale także we wspólnym śpiewaniu kolęd już po Pasterce. Nic w tym dziwnego: to pierwsza na terenie Bielska-Białej Pasterka z góralską oprawą muzyczną i to w najlepszym, wiernym tradycji, wydaniu...

Organizatorzy spodziewają się, że zagra i zaśpiewa na tej Pasterce około 100 muzyków. I że nie zabraknie chętnych do modlitwy...

- W pierwszej Pasterce uczestniczyło niespełna tysiąc osób. W zeszłym roku było około trzech tysięcy osób. W tym roku także serdecznie zapraszamy parafian i mieszkańców z okolicy do tej wspólnej modlitwy wyśpiewanej góralską kolędą - zachęca proboszcz parafii ks. prał. Kazimierz Malaga. - Eucharystii przewodniczyć będzie biskup senior Tadeusz Rakoczy.  Podobnie jak poprzednio zapowiedziało się wielu muzyków, a wśród nich też Paweł Golec. Wśród gości będzie też prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

- Ponieważ w poprzednich Pasterkach uczestniczyło wiele osób, w tym roku przygotowany będzie telebim, aby wszyscy mogli śledzić to, co będzie się działo podczas Mszy Świętej i wspólnego kolędowania - mówi zaangażowany w przygotowania kleryk Wojciech Wojtasik.

- Żeby uczestniczyć we wnętrzu kościoła, najlepiej przybyć trochę wcześniej, przed północą - radzą organizatorzy.

Nad bezpieczeństwem uczestników Pasterki będzie czuwać służba medyczna, a nad sprawnym ruchem pojazdów - policjanci.

Przy dużej liczbie gości w Straconce może pojawić się problemem z zaparkowaniem samochodu, dlatego też organizatorzy zachęcają bielszczan, by skorzystać z dojazdu specjalnym autobusem komunikacji miejskiej, który o 22.50 odjedzie z przystanku linii 11 Warszawska-Dworzec sprzed dworca w Bielsku-Białej i dowiezie pasażerów do Straconki, a z powrotem, po skończonej Pasterce i kolędowaniu, odwiezie również pod dworzec.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama