Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sześć kościołów, sześć Bram Miłosierdzia

Podczas liturgii III niedzieli Adwentu biskupi otworzą Bramy Miłosierdzia w sześciu kościołach diecezji bielsko-żywieckiej: w Andrychowie, Bielsku-Białej, Cieszynie, Oświęcimiu, Skoczowie i Żywcu.

Bramy Miłosierdzia zostaną otwarte w sześciu kościołach jubileuszowych naszej diecezji podczas celebracji liturgii III niedzieli Adwentu. W każdym z tych kościołów zostanie przygotowana specjalna dekoracja bramy. Miejsca te będą związane także z przywilejem uzyskania odpustu.

Uroczyste Msze św. III niedzieli Adwentu będą sprawowane w kościołach:

  • św. Maksymiliana w Oświęcimiu - 12 grudnia (sobota) o 18.30,
  • św. Marii Magdaleny w Cieszynie - 13 grudnia o 7.30,
  • Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie - 13 grudnia o 9.00,
  • św. Mikołaja w Bielsku-Białej - 13 grudnia o 12.30,
  • św. Macieja w Andrychowie - 13 grudnia o 12.30,
  • konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu - 13 grudnia o 16.00.

Ks. Sebastaian Rucki z wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii diecezjalnej zachęca do korzystania z łask Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia   Ks. Sebastaian Rucki z wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii diecezjalnej zachęca do korzystania z łask Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia
Urszula Rogólska /Foto Gość
Natomiast o 15.00 młodzi z Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, zapraszają na czytanie "Dzienniczka" św. Faustyny do kościołów jubileuszowych w Andrychowie, Bielsku-Białej, Cieszynie, Oświęcimiu i Skoczowie. "Dzienniczek" będą czytać m.in. prezydenci, burmistrzowie, przedstawiciele różnych środowisk i młodzież.

Jak mówi ks. Sebastian Rucki, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii diecezjalnej. - Znakiem tego roku jest także pielgrzymka, ponieważ jest ona ikoną drogi, którą przemierza każdy człowiek w czasie swojego życia. Ze względu na trwająca peregrynacje znaków Bożego Miłosierdzia dekanalne pielgrzymki do kościołów jubileuszowych odbędą się jesienią 2016 r., natomiast już dziś zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Łagiewnik, która jak co roku wyruszy z Hałcnowa 30 kwietnia.

Jak zaznacza ks. Rucki, w ciągu najbliższego roku mocno akcentowana będzie celebracja sakramentu pokuty i pojednania. - Zachęcamy, żeby spowiednicy stawali się prawdziwym znakiem miłosierdzia, żeby czekali na penitentów w tzw. stałych konfesjonałach i w każdej parafii pół godziny przed Mszą św.

W jubileusz wpiszą się także m.in. wielkopostna inicjatywa "24 godziny dla Pana" - w sobotę przed IV niedzielą Wielkiego Postu - oraz "Noc konfesjonałów" - z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę.

Otwarcie bram w kościołach jubileuszowych będzie zaproszeniem do poszukiwania Bożego Miłosierdzia   Otwarcie bram w kościołach jubileuszowych będzie zaproszeniem do poszukiwania Bożego Miłosierdzia
Urszula Rogólska /Foto Gość
- Zapraszamy także parafie do podejmowania uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy, do konkretnych dzieł miłosierdzia - dodaje ks. Rucki. - Nad wieloma z ich czuwa nasza Caritas, która akcentuje w tym roku powstawanie Szkolnych Kół Caritas.W jubileusz włączą się także wspólnoty naszej diecezji, przygotowując m.in. nabożeństwa pojednania oraz o uzdrowienie duszy i ciała.

Relacje z otwarcia Bram Miłosierdzia znajdziesz tutaj:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama