Żywiecka parafia Miłosierdzia Bożego, obejmująca Moszczanicę i Rędzinę, przyjęła kopię obrazu łagiewnickiego oraz relikwie świętych Faustyny i Jana Pawła II.
Znaki Miłosierdzia przywieziono tutaj z parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu.
Obraz „Jezu ufam Tobie” umieszczony w głównym ołtarzu świątyni towarzyszy wiernym w modlitwie na co dzień.
Dla wizerunku peregrynującego w parafiach diecezji przygotowano specjalny tron między wizerunkami apostołów Bożego Miłosierdzia świętych Faustyny i Jana Pawła.
Ich relikwie umieszczono przed ołtarzem. Do świątyni wnieśli je przedstawiciele rodzin parafii. Obraz zainstalowali na wybranym miejscu strażacy, którzy tuż obok zaciągnęli honorową wartę ze swoim sztandarem.
Po przeciwnej stronie nawy kościoła stanął poczet sztandarowy górników. Mają oni tutaj także ołtarz swojej patronki, św. Barbary.
− Miłość ma w sobie coś z szaleństwa − powiedział przewodniczący powitalnej Mszy św. bp Piotr Greger. Przypomniał, że w miłosierdziu nie ma wyrachowania ani logiki, czego dowodem jest Jezusowa przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie. − Jeśli chcemy wykreślić z miłości bliźniego element ryzyka, przestaje ona być miłością. Peregrynacja, pochód Jezusa Miłosiernego, to szkoła Zmartwychwstałego Pana, który uczy nas trudnej, ale możliwej miłości bliźniego.
Na powitanie przybyły całe rodziny. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Mieszkańcy Moszczanicy i Rędziny należeli wcześniej do parafii farnej w Żywcu. W okresie międzywojennym w zbudowano tutaj kaplicę dedykowaną św. Janowi Chrzcicielowi. Odmawiano w niej co niedziele różaniec, raz w roku odprawiano Mszę św. Starania koło budowy własnej świątyni rozpoczęto na początku lat 80. Kościół dedykowany Bożemu Miłosierdziu zrazu obsługiwali duszpasterze z Żywca. Później utworzono tutaj samodzielną parafię. Pod koniec lat 90. odbyła się konsekracja kościoła. Parafii służy także kaplica dojazdowa w Rędzinie.
W wieczór peregrynacji Mszę św. w kościele w Moszczanicy odprawili księża pochodzący z parafii oraz wcześniej w niej pracujący. Po niej rozpoczęła się całonocna adoracja Znaków Miłosierdzia. Następnego dnia w samo południe do kościoła przybyli seniorzy oraz osoby chore. Eucharystię dla nich połączono z udzielaniem Sakramentu Chorych. Po modlitwie Koronki i zawierzeniu parafii Miłosierdziu Bożemu Znaki przewieziono do parafii św. Mikołaja w Rychwałdzie.