Przybyłe z eskortą strażackich samochodów znaki Bożego miłosierdzia w Przyborowie powitał wraz z parafianami i proboszczem ks. kan. Józefem Zwolińskim także bp Tadeusz Rakoczy.
- Witamy Cię, Panie Jezu Miłosierny, w Twoim domu, wśród Twojego ludu, do którego przychodzisz na stopach poranionych z miłości do nas. Z Twoich ran, zwłaszcza z Twojego przebitego boku, płyną łaski miłosierdzia... Racz, Panie Miłosierny, nie omijać naszych domów, naszych rodzin i naszej ojczyzny. Przybądź z mocą Twojego miłosierdzia i łaską Twojego błogosławieństwa, bo Twoja obecność i Twoje miłosierdzie są nam konieczne - modlił się ks. kan. Zwoliński, witając obraz Pana Jezusa Miłosiernego w kościele św. Jadwigi Królowej w Przyborowie.
- Tobie, Panie, ufamy i Tobie się powierzamy. Prosimy: Panie, pomóż nam jak najpełniej i najowocniej przeżyć tę dobę spotkania z Tobą w Przyborowie - apelował ks. kan. Zwoliński, a bp Rakoczy zapalił przed wizerunkiem Bożego Miłosierdzia świecę, która będzie się palić w tym kościele podczas ważnych wydarzeń Roku Miłosierdzia.
Bp Tadeusz Rakoczy zapalił przed obrazem świecę miłosierdzia
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
- Patrzymy na Jezusa Miłosiernego, który przybywa dziś do waszej parafii, ale który też stale się tutaj znajduje i patrzy na was, otwiera wasze serca na Jego łaskę. Z ufnością zanurzmy się w Boże miłosierdzie. Podziękujmy Bogu za naszą wiarę, nadzieję i miłość i za to wszystko dobre, co staje się w naszym życiu - mówił bp Rakoczy.
- Do Serca Jezusa Miłosiernego przytulam zwłaszcza doświadczonych różnymi trudnościami życia, kryzysami, lękami, i proszę Go, aby każdemu i każdej z was dał pocieszenie i natchnienie do dobrego wyjścia z trudnej sytuacji.
- Nie zapominam o zmarłych duszpasterzach i parafianach, których polecam Bożemu miłosierdziu. Prośmy Boga o widzialne i niewidzialne owoce tej peregrynacji, aby każdy i każda z nas zostali wysłuchani - dodał bp Rakoczy.
Przypominając cześć, jaką dla Bożego Miłosierdzia żywił kard. Karol Wojtyła, bp Rakoczy wskazywał, że to właśnie św. Jan Paweł II odsłonił przed całym Kościołem bogactwo autentycznego duchowego doświadczenia zawartego w "Dzienniczku" siostry Faustyny.
- To on w swojej encyklice "Dives in misericordia" ("Bogaty w miłosierdzie") zwrócił uwagę wszystkich
Eucharystii na rozpoczęcie Doby Miłosierdzia przewodniczył bp Tadeusz Rakoczy
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
wiernych na miłosierne oblicze Ojca w niebie. To on cierpliwie towarzyszył z bliska procesowi beatyfikacyjnemu i kanonizacyjnemu s. Faustyny i ogłosił ją świętą Kościoła. Podczas jej kanonizacji podkreślał pewne rysy orędzia o Bożym miłosierdziu i przypominał, że jest ono skierowane do człowieka, który przygnieciony ciężarem trudności stracił w życiu nadzieję.
Ten prosty akt zawierzenie: "Jezu, ufam Tobie" sprawia, że promień światła przenika do życia każdego człowieka. Te słowa wyrażają nie tylko nadzieję złożoną w Bogu, ale także wiarę w zaufanie Boga do człowieka - mówił bp Rakoczy.
W odpowiedzi na to orędzie parafianie z Przyborowa rozpoczęli adorację przed obrazem i relikwiami Apostołów Bożego Miłosierdzia...