Nowy numer 25/2022 Archiwum

Gra uliczna na Święto Niepodległości

To dobra forma uczczenia tego dnia, a przy tym ciekawa lekcja o przeszłości regionu. W Bielsku-Białej organizatorzy gry zapraszają do pełnej niespodzianek i emocji wyprawy ulicami miasta.

Temat gry brzmi: "Rok 1939. Bielsko-bialski garnizon wojskowy w przededniu wybuchu II wojny światowej”, a jej organizatorami są: Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne i Militarny Instytut Historyczny.

W przygotowanie całego przedsięwzięcia włączyli się przedstawiciele Zespołu Szkół Medycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej, Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz drużyn ratownictwa medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Scenariusz gry oparty jest na wydarzeniach, które miały miejsce w Białej i Bielsku wiosną i latem 1939 roku. Przywołuje atmosferę i wydarzenia w mieście przygotowującym się do obrony polskiej niepodległości, a jednocześnie zmagajacym sie z dywersyjnymi działaniami niemieckiej części ludności.

Będą więc potrzebne umiejętności wojskowe - ze strzelaniem czy pomocą rannym - a także konspiracyjne, czy wręcz własciwe agentom wywiadu. .


Gra ma charakter zespołowy. Uczestniczą w niej zespoły 3-5 osobowe (w tym obowiązkowo 1 osoba pełnoletnia). Odbywać się ona będzie 11 listopada w godzinach 9.00-15.00 na ulicach i placach śródmieścia Bielska-Białej. Rozpoczęcie i zakończenie gry odbędzie się w Zespole Szkół Medycznych przy ulicy M. Konopnickiej 6, w dawnym garnizonowym budynku 3. Pułku Strzelców Podhalańskich.

Warunkiem uczestnictwa będzie posiadanie cyfrowego aparatu fotograficznego - np. w telefonie.

Szczegóły gry, zapisy oraz regulamin dostępny pod adresem: http://bbth.beskidia.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama