Nowy numer 28/2018 Archiwum

Gra uliczna na Święto Niepodległości

To dobra forma uczczenia tego dnia, a przy tym ciekawa lekcja o przeszłości regionu. W Bielsku-Białej organizatorzy gry zapraszają do pełnej niespodzianek i emocji wyprawy ulicami miasta.

Temat gry brzmi: "Rok 1939. Bielsko-bialski garnizon wojskowy w przededniu wybuchu II wojny światowej”, a jej organizatorami są: Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne i Militarny Instytut Historyczny.

W przygotowanie całego przedsięwzięcia włączyli się przedstawiciele Zespołu Szkół Medycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej, Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz drużyn ratownictwa medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Scenariusz gry oparty jest na wydarzeniach, które miały miejsce w Białej i Bielsku wiosną i latem 1939 roku. Przywołuje atmosferę i wydarzenia w mieście przygotowującym się do obrony polskiej niepodległości, a jednocześnie zmagajacym sie z dywersyjnymi działaniami niemieckiej części ludności.

Będą więc potrzebne umiejętności wojskowe - ze strzelaniem czy pomocą rannym - a także konspiracyjne, czy wręcz własciwe agentom wywiadu. .


Gra ma charakter zespołowy. Uczestniczą w niej zespoły 3-5 osobowe (w tym obowiązkowo 1 osoba pełnoletnia). Odbywać się ona będzie 11 listopada w godzinach 9.00-15.00 na ulicach i placach śródmieścia Bielska-Białej. Rozpoczęcie i zakończenie gry odbędzie się w Zespole Szkół Medycznych przy ulicy M. Konopnickiej 6, w dawnym garnizonowym budynku 3. Pułku Strzelców Podhalańskich.

Warunkiem uczestnictwa będzie posiadanie cyfrowego aparatu fotograficznego - np. w telefonie.

Szczegóły gry, zapisy oraz regulamin dostępny pod adresem: http://bbth.beskidia.pl.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma