Nowy numer 17/2024 Archiwum

Licealiści wygrali dla maluchów ze szpitala

Są wolontariuszami Szkolnego Klubu "Sursum Corda" i odwiedzają małych pacjentów bielskiego Szpitala Pediatrycznego po to, żeby… czytać im bajki! Dla nich zdobyli 50 książek w ogólnopolskim konkursie MEN.

Zadanie nie było łatwe. Uczestnicy konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń", mieli nakręcić krótki film, który w ciekawy sposób przekonałby jury, że to właśnie oni powinni otrzymać 50 książek ufundowanych przez MEN. Konkurs, to co roku nie lada gratka dla szkolnych miłośników literatury.

W tym roku wzięło w nim udział ponad 1200 szkół z całej Polski. Wśród nich byli także uczniowie bielskiego LO "Szkoła na Grodzisku" ze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Sursum Corda". Zajęli drugie miejsce i wygrali zestaw 50 książek. Co jednak istotne - nie walczyli o książki dla siebie, ale dla… swoich małych podopiecznych, których odwiedzają w bielskim Szpitalu Pediatrycznym, w ramach szkolnego projektu wolontaryjnego "Bajki dla małego pacjenta".

- Chcieliśmy w oryginalny sposób połączyć działalność szkolnego wolontariatu z ideą propagowania czytelnictwa. Udało nam się, dzięki uprzejmości dyrekcji Szpitala Pediatrycznego, nakręcić konkursowy film w murach tej placówki. W jego realizacji wykorzystaliśmy wiedzę i umiejętności zdobywane na lekcjach fotografii w naszej szkole - mówi Michał Pałczak, autor filmu. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przekonaliśmy jury konkursu, bo jest to dla nas ogromne wyróżnienie!

Gala konkursu odbyła się 22 października w Warszawie. Nie zabrakło tam uczniów ze Starego Bielska.

LO „Szkoła na Grodzisku” jest bezpłatną szkołą niepubliczną, kształcącą młodzież na profilach fotograficzno-humanistycznym i graficzno-lingwistycznym. Więcej o szkole - na facebooku.

A zwycięski filmik można obejrzeć poniżej.

Konkurs "Książki naszych marzeń"
Szkoła na Grodzisku Liceum Ogólnokształcące

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy