Nowy numer 39/2023 Archiwum

Konkurs z nagrodami - o ŚDM!

Do udziału w konkursie wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych Diecezjalne Centrum ŚDM. Na zwycięzców czekają pakiety udziału w ŚDM Kraków 2016!

- Chcemy zachęcić młodych ludzi do przygotowań do przyszłorocznego spotkania z papieżem w Krakowie. Ufamy, że papieskie homilie z ŚDM, orędzia na kolejne spotkania młodych, itp. pozwolą młodym uczestnikom zapragnąć spotkania z Jezusem w międzynarodowej wspólnocie rówieśników z ojcem świętym - mówi Agnieszka Popardowska z sekcji pastoralnej centrum, która wraz z ks. Tomaszem Wojtyłą jest współautorką konkursu.

- Właściwe przygotowanie uczniów do naszego konkursu, z wykorzystaniem oficjalnych dokumentów w postaci Listu św. papieża Jana Pawła II do młodych, homilii z Światowych Dni Młodzieży oraz orędzi papieskich na kolejne spotkania młodych, jest szansą na pogłębienie i przeżycie spotkania młodzieży z papieżem w 2016 roku - dodaje ks. Wojtyła.

Konkurs z nagrodami - o ŚDM!   W pierwszym etapie (klasowym) na on charakter indywidualny, natomiast w drugim i kolejnych - drużynowy. Podczas pierwszego etapu (trwającego do 27 października) powinny zostać wyłonione 4-, 5-osobowe zespoły klasowe, które będą reprezentować swoją klasę na kolejnym etapie, szkolnym, 18 listopada.

Najlepszy zespół szkolny będzie reprezentował szkołę na etapie dekanalnym. Kolejne etapy odbędą się: 12 stycznia (dekanalny) oraz 16 marca i 6 kwietnia (diecezjalne).

Finaliści konkursu otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe, a każdy członek zwycięskiej drużyny - nagrodę główną. A jest to nagroda bardzo cenna! Na każdego z członków zespołu czeka pakiet udziału w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016!

Wszelkie szczegóły - w tym materiały konkursowe i kartę zgłoszeń - można znaleźć TUTAJ.

Informacji udziela także Diecezjalne Centrum ŚDM, ul. Wita Stwosza 35, tel. +48 734 176 654, biuro@mlodzi.diecezja.bielsko.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy