W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Znaki Bożego Miłosierdzia dotarły do Kamesznicy, gdzie od 1976 r. duszpasterzuje ks. Władysław Zązel - orędownik życia w trzeźwości i gdzie wielu już znalazło nowe życie przychodząc do Miłosiernego Boga.
39 lat temu do Kamesznicy przyszedł ks. Władysław Zązel i to on rozpoczął budowę kościoła, dla miejscowej wspólnoty, której patronuje Imię Najświętszej Maryi Panny. Od początku swojej posługi, nowy proboszcz zaczął popularyzować idee życia w trzeźwości i wesel bezalkoholowych. Przed 20 laty pierwszemu spotkaniu małżeństw, które przygotowały swoje wesela bez alkoholu. pobłogosławił papież Jan Paweł II.
I to właśnie w liturgiczne wspomnienie parafianie z Kamesznicy gościli u siebie Znaki Miłosierdzia - obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II.
Razem z parafianami, ich proboszczem, księżmi rodakami i pasterzami dekanatu milowskiego, a także przedstawicielami Stowarzyszenia "Wesele wesel" był także biskup Piotr Greger, którzy przewodniczył Mszy św. na powitanie Znaków i udzielił sakramentu bierzmowania 72 młodym parafianom.
Parafianie z Kamesznicy przy relikwiach Apostołów Miłosierdzia
Urszula Rogólska /Foto Gość
To właśnie młodzi wnieśli do kościoła relikwie Apostołów Miłosierdzia. Z kolei z obrazem po krętych schodach wspinali się kameszniccy strażacy.
Po Mszy św. ksiądz biskup pobłogosławił nowy witraż w kościele, ufundowany przez Stowarzyszenie "Wesele wesel". Witraż przedstawia wizerunek ks. Władysława Zązla i trzech papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, których pontyfikaty towarzyszą idei spotkań trzeźwościowych w Kamesznicy.
Święci wzywają
"Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim!" - tymi słowami ks. Zązel rozpoczął powitanie w parafii niezwyczajnych Gości z Łagiewnik.
- Witamy Cię w znakach Twego Miłosierdzia - w obrazie "Jezu ufam Tobie" i relikwii: powiernicy, św. Faustyny i św. Jana Pawła Wielkiego, w samo jego święto, obchodzone dziś w całym Kościele powszechnym. Chwilo jesteś piękna, chwilo trwaj! Trwaj, byśmy mieli dość czasu mówić Ci o naszej miłości - jak słowiański Papież który rozdawał miłość, jak dziś mocarze rozdają broń. A przez to razem ze św. Faustyną - jest wielką chlubą naszego narodu - mówił ks. Zązel.
Obraz Jezusa Miłosiernego wnieśli do kościoła strażacy
Urszula Rogólska /Foto Gość
Jak zaznaczył proboszcz, święci pokazują nam drogę dążenia do doskonałości: - Bo doskonałość i świętość składa się z drobnostek. Ale doskonałość i świętość nie jest drobnostką. Jezu ufamy Tobie, że nam dopomożesz je osiągnąć…
Wędrówka Znaków Miłosierdzia zaprasza do odkrywania słów "Jezu ufam Tobie". W Kamesznicy, bp Piotr Greger zwrócił uwagę na inne trzy słowa Miłosiernego Jezusa: "Pójdź za mną".
W homilii zaznaczył, że czas peregrynacji, to wydarzenie niecodzienne. Przypomniał, że ostatnio w diecezji przeżywaliśmy go 17 lat temu - w 1998 roku, kiedy to po beskidzkich parafiach peregrynowała kopia wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.
Ksiądz biskup przyrównał peregrynację, która teraz przeżywamy - nawiedzenie Znaków Miłosierdzia - do wędrówek Jezusa w Galilei.