Nowy numer 08/2024 Archiwum

Śpiewaj jak przed wiekami

W sobotę 24 października w Bielsku-Białej ruszają warsztaty śpiewu gregoriańskiego. Zajęcia w auli domu Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ulicy Schodowej 6 poprowadzą: ks. dr Krzysztof Borowiec i ks. dr Mariusz Białkowski.

- Chorał gregoriański jest pierwszym i własnym śpiewem Kościoła, choć dziś w praktyce rzadko pojawia się w liturgii. Organizujemy te warsztaty, by każdy chętny mógł się przekonać, że nie jest to tylko śpiew trudny, elitarny. Chcemy pokazać, że potrafi być jednocześnie prosty, bliski każdemu i ogromnie pomaga w modlitwie, szczególnie podczas Eucharystii - tłumaczy ks. dr Krzysztof Borowiec.

Warsztaty będą prowadzone pod honorowym patronatem biskupa Romana Pindla i przy współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studiów Gregoriańskich Aiscgre, którego założycielem jest o. Eugène Cardine, twórca semiologii gregoriańskiej.

Organizatorem warsztatów jest polska sekcja Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego.

Zajęcia poprowadzi także ks. dr Mariusz Białkowski   Zajęcia poprowadzi także ks. dr Mariusz Białkowski
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Zajęcia rozpoczną się w sobotę o 9.00 i obejmą cztery bloki złożone z wykładu i śpiewu. Całość zakończy wspólne przygotowanie śpiewu do liturgii oraz Eucharystia ze śpiewem gregoriańskim o 18.00.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe.

Szczegółowe informacje i zapisy uczestnictwa w warsztatach na stronie: www.choral.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy