Nowy numer 15/2024 Archiwum

Bal Wszystkich Świętych na rolkach

Jak połączyć wielką uroczystość religijną ze sportem? Będzie się mógł o tym przekonać każdy, kto w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych przyjdzie na rolkowisko w "LUCE Arena" w Bielsku-Białej.

W sobotę 31 października od godz. 19.00 rolkowisko na "LUCE Arena", prowadzone przez Fundację "Luce" przy ul. Legionów 26-28 (na terenie kompleksu "Nowe Miasto"), zaprasza na wielki bal - czyli dyskotekę na rolkach w noc Wszystkich Świętych - Holy Wins.

Jak informują wolontariusze fundacji, będzie to rekreacyjna kontynuacja Korowodu Świętych, który przejdzie ulicami Bielska-Białej już po raz dziewiąty 24 października (więcej o korowodzie można przeczytać TUTAJ. A także chrześcijańska alternatywa dla nie mającego nic wspólnego z polską kulturą Halloween.

Osoby, które przyjdą przebrane w stroje charakterystyczne dla wybranych świętych, będą mogły korzystać z rolkowiska bezpłatnie. W czasie zabawy odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie.

Bal Wszystkich Świętych na rolkach   Na miejscu - do dyspozycji wypożyczalnia rolek i wrotek.

Bal będzie też szczególnym świętowaniem z patronką Fundacji "Luce" - bł. Chiarą Luce Badano, urodzoną na ziemi 29 października 1971 roku, a dla nieba - 7 października 1990 roku, po ukończeniu przez nią 19 lat.

Chiara urodziła się we Włoszech. Od 1980 roku była w zaangażowana w działalność Ruchu Focolari. W 1988 roku zachorowała na raka kości. Zmarła w opinii świętości, na co wpłynął sposób w jaki znosiła cierpienie w czasie choroby.

Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się 6 czerwca 1999 roku. Została ogłoszona błogosławioną 25 września 2010 roku w sanktuarium Matki Bożej Miłości pod Rzymem.

Jej wspomnienie Kościół obchodzi 29 października.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy