Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wolontariusze Caritas adoptowali biskupa

Licealiści ze Szkolnego Koła Caritas w bielskim Reju adoptowali biskupa z Ugandy. - Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, dlatego za naszego biskupa będziemy modlić się głównie na różańcu - wyjaśnia s. Zofia Przybył, opiekun SKC.

Szkolne koła Caritas włączyły się w światową akcję modlitewnej adopcji  biskupów uczestniczących w odbywającym się Watykanie synodzie na temat rodziny. Młodzież zarejestrowała się na portalu adoptabishop.org i zadeklarowała modlitwę w intencji konkretnego biskupa uczestniczącego w obradach.

- Rok 2015 jest w Caritas poświęcony rodzinie, stąd zaangażowanie szkolnych kół Caritas w modlitewną adopcję - wyjaśnia s. Zofia, opiekunka Szkolnego Koła Caritas z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej.

Młodzież z bielskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 im. S. Żeromskiego objęła modlitewną adopcją  arcybiskupa Los Angeles. - Cieszymy się, że modlimy się za arcybiskupa z Ameryki. Młodzież odebrała to jako wyróżnienie. Młodzi czują, że poprzez modlitwę na swój sposób uczestniczą w synodzie poświęconym sprawom rodziny, w czymś bardzo ważnym, co dotyczy również ich - mówi Katarzyna Snaczke, katechetka i opiekunka Szkolnego Koła Caritas w bielskim LO im. Żeromskiego.

Młodzież będzie modlić się za „swoich” biskupów przez cały czas trwania synodu, czyli do 25 października.

Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów obraduje pod przewodnictwem ojca świętego Franciszka w Watykanie na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Spotkanie jest kontynuacją zeszłorocznego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu w październiku br., którego tematem były „Wyzwania duszpasterskie dla rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy