Plastikowe kółeczko z tak samo plastikową obwódką. W środku maleńki obrazek Jezusa Miłosiernego i logo Światowych Dni Młodzieży. Drobiazg, który może służyć jako spinacz, zakładka do książki, klips czy zawieszka.
− Lista zastosowań jest tego gadżetu jest wciąż otwarta − wyjaśnia Krzysztof Micor z centrum ŚDM diecezji bielsko-żywieckiej. − Kolejne odkrycia zastosowania klipsa można zgłaszać na fanpage’u naszego centrum (www.facebook.com/wyd.bielsko).
Drobiazg miał być zwykłą pamiątką nawiedzenia Znaków Miłosierdzia w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej. Sami wolontariusze ŚDM wpadli na pomysł, by dla owego przedmiotu znaleźć wszechstronne zastosowanie. Najważniejsze jednak, że rozprowadzany w parafiach nawiedzenia klips jest cegiełką, wspomagającą fundusze Dni Młodzieży. W wielu parafiach przyjmujących obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie, jednym z owoców nawiedzenia jest wsparcie finansowe dla uczestników przyszłorocznego spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie.
W parafiach rozprowadzane są książki i modlitewniki oraz dewocjonalia związane z kultem Bożego Miłosierdzia, podając cenę minimalną. To, co wierni zapłacą ponadto pomoże w wykupieniu pakietów pielgrzyma dla uczestników ŚDM z danej parafii, a te nie są tanie. 150 złotych muszą zapłacić ci młodzi ludzie, którzy będą uczestniczyć tylko w sobotnim czuwaniu i w niedzielnej Mszy św. na Campus Misericordiae. Cena pakietu urasta do 690 złotych w przypadku tych, którzy w Krakowie będą przebywać przez cały tydzień, korzystając ze zorganizowanych noclegów i pełnego wyżywienia.
Klips sprawdza się jako zakładka. Centrum ŚDM Bielsko-Biała − Dla wielu młodych parafian nawet wydatek rzędu 150 złotych, to dużo − mówi jeden z księży proboszczów, który przy okazji peregrynacji zorganizował stoisko z pamiątkami, na którym zbierano także datki na udział młodzieży w ŚDM.
Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży przygotowało już pięć własnych produktów, rozprowadzanych jako cegiełki. Są wśród nich piernikowe serca, ręcznie wytwarzana czekolada, miód i figurki aniołów. Stoiska z cegiełkami od kilku miesięcy pojawiają się w parafiach, przy okazji lokalnych uroczystości i pielgrzymek oraz peregrynacji Znaków Miłosierdzia.