Nowy numer 48/2023 Archiwum

Daj się urat(d)ować - 14. Tydzień z Ewangelią

Coraz więcej wspólnot chce się angażować w to dzieło. Trudno już zmieścić program w siedmiu dniach. Dlatego tegoroczny, 14. Tydzień z Ewangelią potrwa... dwa tygodnie!

„Pozwól się urat(d)ować“ – to hasło 14. Tygodnia z Ewangelią. Bo żeby naprawdę się „uradować“, najpierw trzeba się dać „uratować“. A prawdziwy ratunek w każdej życiowej sytuacji przynosi tylko zmartwychwstały i żywy Jezus.

– To hasło wpisuje się w czas nawiedzenia naszej diecezji przez obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny – podkreśla ks. Sebastian Rucki dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckie.

Co więcej – w czasie tygodnia przypadną także dzień wspomnienia św. Faustyny: 5 października oraz 15. Dzień Papieski – 11 października – obchodzony pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny“.

Ks. Sebastian Rucki - dyrektor diecezjalnego wydziału duszpasterstwa ogólnego   Ks. Sebastian Rucki - dyrektor diecezjalnego wydziału duszpasterstwa ogólnego
Urszula Rogólska /Foto Gość
TzE rozpocznie się w sobotę 26 września wieczorem w konkatedrze żywieckiej Mszą św. w intencji ewangelizacji z rozesłaniem posłańców ze „Słowem Miłości“ do 56 parafii powiatu żywieckiego. Z kolei ewangelizacja od domu do domu, w tym roku będzie prowadzona w dominikańskiej parafii Matki Bozej Królowej Aniołów w Korbielowie.

Nazajutrz, w ośmiu parafiach Bielska-Białej oraz w Grodźcu, wspólnoty naszej diecezji przygotowują niedziele ewangelizacyjne, które rozpoczną trzydniowe rekolekcje.

Spotkania będą się odbywać w parafiach: Opatrzności Bożej w Białej, św. Franciszka z Asyżu w Wapienicy, św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach, św. Pawła na os. Polskich Skrzydeł, św. Józefa na Złotych Łanach, św. Jana Chrzciciela w Komorowicach, NMP Królowej Polski, Narodzenia NMP w Lipniku oraz w parafii św. Bartłomieja w Grodźcu.

Rekolekcje poprowadzą: Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Światło-Życie, Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, Wspólnota Betlejem, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, Wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa oraz Wspólnota Przymierza Miasto na Górze.

Wieczory ewangelizacyjne odbędą się także w parafiach dekanatu czechowickiego.

Daj się urat(d)ować - 14. Tydzień z Ewangelią   Spotkaniom będą towarzyszyły wieczory uwielbienia, seminaria odnowy wiary, specjalne wieczory dla kobiet, mężczyzn i małżeństw, a także konferencje tematyczne dla rodziców, nauczycieli, gimnazjalistów.

W drugim tygodniu ewangelizacyjnym, od 9 do 11 października w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej przy ul. Słowackiego 17, odbędą się także Warsztaty Uwielbienia, które poprowadzą: Beata Bednarz i także dobrze znana młodym muzykom chrześcijańskim w Bielsku-Białej Gospel Mama – Zuzanna Pradela,

Uczestnicy warsztatów wystąpią podczas koncertu na finał TzE – 11 października w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach: o 17.00 Msza święta , a po liturgii – o 18.30 Wieczór Uwielbienia  Informacje i zapisy: www.warsztatyuwielbienia.pl.

Poniżej szczegółowy program 14. Tygodnia z Ewangelią:

- Bielsko-Biała

- Grodziec

- Czechowice-Dziedzice

- Żywiec

- Cieszyn

 

Dodatkowo:

- Warsztaty Uwielbienia

- Konferencja "Dziecko w świecie mediów"

- Koncerty Hip-hop "Besiu & dj Yonas"

- Szkolenie dla nauczycieli

« 1 2 3 4 5 »

Zapisane na później

Pobieranie listy