Nowy numer 14/2020 Archiwum

Wieczorna Koronka

Adoracja i stały konfesjonał tworzą klimat miłosierdzia.

Ks. Jacek Gracz, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie:

Do nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego przygotowujemy się poprzez trzydniowe rekolekcje, które głosi ks. Robert Samsel, dyrektor wydziału ekonomicznego Kurii Diecezjalnej. Są one dopełnieniem pobożności związanej z Miłosierdziem Bożym, praktykowanej w naszym kościele. Trwa tutaj całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a naprzeciwko ołtarza z monstrancją znajduje się konfesjonał, w którym kapłani z dekanatu pełnią całodzienny dyżur spowiedniczy. Ponadto przed Mszą św. wieczorną wierni sami odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia. mam nadzieję, że po nawiedzeniu uda się zorganizować grupę wiernych, która będzie szczególnie odpowiedzialna za to nabożeństwo w naszej parafii.

Dla rodzin naszej parafii przygotowaliśmy pamiątkowe obrazki. Przedstawiają Jezusa Miłosiernego, adorowanego przez świętych Siostrę Faustynę i Jana Pawła II. Na dole obrazka znalazła się adnotacja z datą nawiedzenia parafii oraz miejsce na wpisanie nazwiska rodziny, do której obrazek trafi.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama