Nowy numer 38/2023 Archiwum

Akcja w Rychwałdzie przejdź do galerii

Nie maleje zainteresowanie wiernych nabożeństwami odprawianymi w Rychwałdzie. W roku, w którym wspominamy pięćdziesięciolecie koronacji łaskami słynącego wizerunku ruch pielgrzymkowy wzmógł się jeszcze.

Wrześniowe czuwanie fatimskie jest od lat okazją do modlitewnego spotkania Akcji Katolickiej z całej diecezji. Tym razem modlitwę różańcową, wraz z Litanią Loretańską inaugurującą Maryjne nabożeństwo, odprawił diecezjalny asystent Akcji ks. prof. Tadeusz Borutka. Natomiast uroczystej Eucharystii przewodniczył o. Radosław Kramarski, założyciel Akcji Katolickiej w Rychwałdzie i przez blisko dziesięć lat kustosz rychwałdzkiego sanktuarium, obecnie pracujący w Dąbrowie Górniczej. W czuwaniu uczestniczyła także kilkudziesięcioosobowa grupa pątników z Austrii. To katolicy, wśród których pracuje pochodzący z Rychwałdu ks. Grzegorz Słonka.
− Od wizyty i modlitwy w Rychwałdzie zaczynamy pielgrzymkę po Polsce − wyjaśnia ks. Słonka. − Odwiedzimy Kraków, Łagiewniki, Jasną Górą i Warszawę oraz wiele innych znamienitych miejsc.
W czasie Mszy św. dziękowano Bogi za dwadzieścia lat działalności Akcji Katolickiej w diecezji bielsko-żywieckiej.
− Nieśmy Ewangelię nadziei światu, który wydaje się być beznadziejny − zachęcał członków Akcji i pozostałych pątników o. Radosław Kramarski, wspominając tym samym hasło tegorocznego krajowego kongresu Akcji Katolickiej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy