Nowy numer 48/2023 Archiwum

Mamo, tato, żono, mężu - Kalwaria czeka!

W przeddzień wędrówki obrazu Jezusa Miłosiernego do naszych parafii, 19 września, bielsko-żywieckie małżeństwa i rodziny po raz ósmy spotkają się w Kalwarii Zebrzydowskiej, w ukochanym sanktuarium maryjnym św. Jana Pawła II, apostoła Bożego Miłosierdzia.

– Zapraszamy tradycyjnie w trzecią sobotę września wszystkie rodziny i diecezjan, którym zależy na ich dobru, do Kalwarii Zebrzydowskiej na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin – mówi ks. Tomasz Gorczyński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

– Hasło pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Ojciec”. Jest to także motto Roku Miłosierdzia, który ogłosił papież Franciszek. Nasza pielgrzymka odbywać się będzie w przeddzień nawiedzenia naszej diecezji przez obraz Jezusa Miłosiernego – dodaje ks. Gorczyński.

Jak podkreśla kapłan, tegoroczna pielgrzymka jest szczególna także z innych względów: będzie przeżywana w roku dwóch synodów poświęconych rodzinie. Jest także przygotowaniem rodzin naszej diecezji do przeżycia Roku Miłosierdzia i nawiedzenia parafii przez łagiewnicki obraz.

Początek pielgrzymki o 10.00 (Droga Krzyżowa od stacji „U Piłata”), o 12.00 – świadectwa rodzin, o 12.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Po Eucharystii piknik rodzinny. Spotkanie zakończy nabożeństwo do Matki Bożej w kaplicy obrazu o 15.00.

– Otwierając się na Boże Miłosierdzie, jesteśmy wezwani, abyśmy sami byli miłosierni – zaznacza Beata Handzlik, diecezjalny doradca rodzin. – Dlatego proponujemy także, aby wszystkie dekanaty włączyły się w diecezjalne dzieła miłosierdzia związane z troską o rodziny. Będzie można to uczynić na pielgrzymce, włączając się w dar ołtarza złożony w czasie procesji z darami podczas Mszy św. Proponujemy w tym roku wsparcie akcji „Skrzydła” albo „Adopcji Miłości” prowadzonych przez Caritas.

Więcej informacji o obu akcjach można znaleźć na Facebooku, tronach Caritas oraz wydziału duszpasterstwa rodzin.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy