Nowy numer 08/2024 Archiwum

Już wkrótce decyzja, na którą czekają Brzeszcze

Zgłosiło się trzech inwestorów zainteresowanych kupnem kopalni "Brzeszcze".

Po styczniowych protestach górników i mieszkańców Brzeszcz, sprzeciwiających się zamiarom zatrzymania wydobycia węgla w KWK "Brzeszcze", porozumienie zawarte z rządem przewidywało restrukturyzację kopalni oraz jej sprzedaż.

W sierpniu Spółka Restrukturyzacji Kopalń, która obecnie zarządza kopalnią, ogłosiła przetarg i otrzymała oferty trzech zainteresowanych firm.

W tym gronie znalazła się spółka Węglokoks Kraj - następca Zakładu Wzbogacania Węgla Julian z Piekar Śląskich, a także RSG - spółka celowa firmy Tauron" (założona z udziałem Tauronu, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica) i spółka FTF Columbus SA (własność Michała Sołowowa, polskiego przedsiębiorcy, do którego należy też m.in. produkujący surowce chemiczne  Synthos, obejmujący dawne oświęcimskie Zakłady Chemiczne).  

W ubiegłym tygodniu minął termin składania ofert, a w najbliższych dniach okaże się. które z ofert okażą się interesujące dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń i z kim podjęte zostaną dalsze rozmowy.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy