Nowy numer 39/2023 Archiwum

Miłość im wszystko wyjaśniła!

Zespół "BlesSing" zaśpiewa w Centrum Kultury w Żywcu poezje Karola Wojtyły.

Działający pod patronatem stowarzyszenia „Santo Subito” zespół „BlesSing” zaprasza na koncert poezji śpiewanej Karola Wojtyły "Uwielbiam tę miłość". Koncert odbędzie się w niedzielę, 13 września, o 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy al. Wolności 4 w Żywcu.

Wstęp na koncert - wolny.

Grupa wokalno-instrumentalna „BlesSing” od dwóch lat  tworzy regularnie oprawę muzyczną Mszy św. w kościele św. Ojca Pio w Warszawie. Śpiewa tradycyjne polskie pieśni i piosenki religijne, ale w swoich oryginalnych i nowych interpretacjach.

- Mamy ambicje tworzenia muzyki profesjonalnej, muzyki „z duszą” i chcemy, aby poprzez śpiew mogło dotrzeć do odbiorców Słowo Boże - tłumaczą muzycy.
Zespół pracuje projektowo, w zależności od repertuaru wykorzystuje takie instrumenty, jak gitara klasyczna, gitara akustyczna, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, skrzypce, perkusja, flet prosty czy flet poprzeczny. 

Słychać w wykonaniach „Blessingu” inspirację muzyką soul i gospel, jest też brzmienie tradycyjnego rocka. Można w ich aranżacjach odnaleźć harmonię muzyki klasycznej, ale czerpią również ze stylistyki bluesa i jazzu.

Na program koncertu złożą się głównie utwory z premierowej płyty zespołu: autorskie utwory, skomponowane do tekstów wierszy Karola Wojtyły w kwietniu 2014 r. Po raz pierwszy ten koncert „Uwielbiam tę miłość” miał miejsce w Warszawie w przeddzień kanonizacji papieża Polaka, 26 kwietnia 2014 r.

Z okazji I rocznicy kanonizacji JPII zespół „Blessing” wydał swoja pierwszą płytę, a następnie koncertował w kilku kościołach warszawskich oraz w innych miastach Polski.

Występował również z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji JPII w TVP1 w programie „Miedzy Ziemią, a Niebem”.

Płyta i koncerty są wyrazem wdzięczności artystów za Osobę i pontyfikat Jana Pawła II i są równocześnie formą upamiętnienia 10-tej rocznicy Jego odejścia do Domu Ojca jak i pierwszej rocznicy kanonizacji Polaka papieża.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy