Nowy numer 48/2023 Archiwum

Na diecezjalne dożynki - do Strumienia

W niedzielę 13 września o 11.00 rozpocznie się dziękczynienie za tegoroczne plony.

Już w niedzielę 13 września, w Strumieniu odbędą się dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne. Uroczystości zaplanowane zostały na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Młyńskiej.

- To duże wyróżnienie, że właśnie w Strumieniu wraz z całą diecezją bielsko-żywiecką będziemy dziękować za płody  ziemi, którymi obdarzył nas Stwórca - mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, która wraz ze starostą cieszyńskim Januszem Królem czuwa nad przygotowaniami.

W dożynkowej uroczystości dziękczynienia uczestniczyć będą także: biskup Roman Pindel i biskup Paweł Anweiler, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

- Zachęcam do udziału w strumieńskich dożynkach, a także do duchowej łączności w modlitwie w swoich parafiach i w domach rodzinnych. Razem z Chrystusem prośmy: Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj - mówi ks. prał. Stanisław Kozieł, diecezjalny duszpasterz rolników.

Najpierw o 9.45 ulicami Brodeckiego, Łuczkiewicza, Rynkiem, 1 Maja i Młyńską przejedzie korowód dożynkowy z maszynami rolniczymi. Poprowadzą go dożynkowi gazdowie: Irena i Kazimierz Biedrawowie.

O 11.00 rozpocznie się dziękczynna Eucharystia, koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Po liturgii przewidziano obrzęd dożynkowy z udziałem członków zespołu regionalnego "Strumień", a panie z Kół Gospodyń Wiejskich poczęstują dożynkowym kołaczem.

Od 15.00 można będzie obejrzeć występy zespołu "Strumień", a także zespołu "Strumień Dźwięku" oraz ewangelickiego chóru "Nadzieja" z Drogomyśla.

Po 17.00 zaprezentuje się strumieński Klub Sportowy Tańca Towarzyskiego, a następnie grupa wokalna "Bless" z Chybia. O 18.30 zaśpiewa znany zespół "Avocado", a o 20.00 zabrzmią największe przeboje Gipsy Kings, a później – zespół Cantare.

Od rana czynna będzie wystawa rolnicza oraz liczne kiermasze produktów rolniczych i regionalnych.
 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy