Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie żyje Jan Gajewski

W środę, 29 lipca, zmarł były bielski opozycjonista Jan Gajewski. Miał niespełna 72 lata.

W latach 80-tych należał do najbardziej aktywnych działaczy „Solidarności”. Do związku wstąpił we  wrześniu 1980 w bielskim zakładzie Fabryki Samochodów Małolitrażowych.

Po wprowadzeniu stanu wojennego był internowany, potem, aż do 1989 roku, współpracował z podziemnymi strukturami podbeskidzkiej „Solidarności” - uczestniczył  m.in. w druku i kolportażu  pism i ulotek, w organizacji manifestacji.

Był wielokrotnie zatrzymany, a w jego mieszkaniu SB przeprowadzała rewizje.

Od 1988 roku był członkiem  jawnej Regionalnej Komisji Organizacyjnej „Solidarności”, a w latach 1990-94 i 2006-2010 radnym Rady Miejskiej Bielska-Białej.

Za swą działalność został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma