Nowy numer 08/2024 Archiwum

Sztafeta ŚDM

20 lipca ruszyła diecezjalna sztafeta modlitwy za Światowe Dni Młodzieży. Nie wymaga tworzenia nowych nabożeństw. Pomysł wykorzystuje praktykę całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach.

Kalendarz zaczął odliczać ostatnie 365 dni przed rozpoczęciem ŚDM Kraków 2016. Biuro Światowych Dni Młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej zwróciło się do proboszczów i gospodarzy kaplic na terenie Podbeskidzia o włączenie w praktykę całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu intencji przyszłorocznego spotkania młodych.

Do każdej parafii systematycznie będą przekazywane materiały pomocnicze, zawierające teksty rozważań i modlitwy, które będzie można wykorzystać podczas Mszy św. na rozpoczęcie lub zakończenie całodziennego nabożeństwa.

Od kilku lat w kościołach i kaplicach diecezji bielsko-żywieckiej trwa całodzienna adoracja. Oprócz kościołów, w których taka praktyka jest na porządku dziennym, codziennie wyznaczona świątynia pozostaje otwarta, a na jej ołtarzy znajduje się monstrancja. Nie organizuje się raczej dodatkowych nabożeństw, gdyż adoracja ma być okazją do osobistej modlitwy wiernych i spotkania z Bogiem w ciszy. Od 20 lipca księża zachęcają wiernych, by przynajmniej część modlitwy dedykowali nadchodzącym Dniom Młodzieży i przedsięwzięciom, niezbędnym do ich zorganizowania. W ten sposób każdy wierny w diecezji będzie mógł się włączyć w przygotowania do ŚDM.

Sztafetę modlitwy zainaugurowano w cieszyńskiej parafii św. Marii Magdaleny.
− W naszym kościele codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu − wyjaśnia administrator parafii ks. Mirosław Wądrzyk. − 20 lipca nasz kościół jest wpisany na listę wieczystej adoracji w diecezji, z okazji święta patronalnego naszej wspólnoty. Do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zaprosiliśmy na kolejne godziny w ciągu dnia członków Sodalicji Mariańskiej, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Radia Maryja, Legionu Maryi i Róż Różańcowych. Przed wieczorną Mszą św. odprawimy nabożeństwo na zakończenie adoracji, korzystając z materiałów przekazanych przez diecezjalne biuro ŚDM − dodaje ks. Wądrzyk.

Diecezjalna Sztafeta Modlitwy potrwa cały rok. W najbliższych dniach adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach ŚDM odbędzie się w Jaworzynce (21 lipca), Międzybrodziu Bialskim (22 lipca), Szczyrku (23 lipca), Rycerce Górnej Kolonii (24 lipca), Simoradzu (25 lipca), Pruchnej (26 lipca) i Świnnej (27 lipca).
Zestawienie terminów adoracji we wszystkich parafiach można znaleźć TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy