Nowy numer 47/2020 Archiwum

Potrzebna pomoc dla Damianka

Damianek jest dzieckiem, które potrzebuje pomocy na leczenie. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej apeluje: - Pomóżmy mu chodzić!

Damianek jest mieszkańcem naszej diecezji. Urodził się w grudniu 2006 r. - z przepukliną oponowo-rdzeniową, neurogennym pęcherzem oraz stopami końsko-szpotawymi.

Tuż po narodzinach jego mama pozostawiła go w szpitalu. Przez 16 miesięcy przebywał w Ośrodku przedadopcyjnym dla porzuconych niemowląt w Częstochowie. Jego samotność miała zakończyć adopcja, do której przygotowywało się małżeństwo z Hiszpanii. Jednak przyszli rodzice w ostatniej chwili się wycofali i Damianek został znowu sam. 

Miał liczne problemy zdrowotne. Przeszedł posocznicę i nawracające ciężkie zapalenia dróg moczowych oraz bardzo groźne wodogłowie i możliwość utraty prawej nerki. Mimo, iż od początku był skazany na samotność i cierpienie, on nie poddał się. Walczył, aby pozostać na tym świecie, ale jeszcze bardziej walczył o miłość…

Dali mu ją rodzice zastępczy, którzy dziś się nim opiekują. Jednak  nawet ich wielkiego uczucia dla chłopca nie wystarcza, by pomóc dziecku skutecznie w uzyskaniu sprawności.

Jego obecnie największym problemem są silne bóle głowy, pogorszenie się chodu, pogłębiająca się skolioza. Do tego trzeba dodać brak skoordynowanego leczenia dzieci z rozszczepem kręgosłupa w naszym kraju. Dla Damianka nie ma u nas dalszych możliwości leczenia ortopedycznego i ortetycznego, a jego stan się pogarsza.

- Szukając pomocy dla niego trafiliśmy do Behandlungszentrum Aschau w Niemczech. Tam może liczyć na diagnozę, plan leczenia, pełną koordynację terapii. To dla Damiana szansa, że jednak nie usiądzie na wózek inwalidzki, że będzie chodził samodzielnie - mówią rodzice zastępczy Damianka. - Jedyną przeszkodą jest koszt 15.000 euro. Mamy zapewnienie, że jeśli uzbieramy 10.000 Euro to Fundacja Franza Beckenbauera z Monachium dofinansuje jego leczenie kwotą w wysokości 5.000 euro. Dlatego prosimy o pomoc wszystkich, kto może go wesprzeć.

Szczegółowe informacje na temat sposobu dokonywania wpłat można znaleźć w serwisie: pomagam.caritas.pl oraz na stronie www.caritas.bielsko.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama