Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ewangelia rusza na beskidzkie szczyty!

"Sursum Corda - w górę serca!" - to temat III Ewangelizacji w Beskidach, która rozpocznie się 4 lipca na Rysiance. Tematem spotkań w każdą wakacyjną sobotę na szczytach Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego będą góry biblijne.

Przed dwoma laty i rok temu, w każdą wakacyjną sobotę, na szczyty Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego ściągały prawdziwe tłumy! A to wszystko za sprawą Ewangelizacji w Beskidach - pomysłu ewangelizatorów związanych z Fraternią Franciszkańską przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie.

Co tydzień, na jeden ze  szczytów wybranych przez organizatorów można wyruszyć indywidualnie lub małymi grupkami – tak, aby w samo południe dotrzeć na szczyt i uczestniczyć w Eucharystii z homilią poświęconą jednemu z zagadnień wspólnego dla ośmiu spotkań tematu. Tam też czekają na wszystkich niespodzianki.

Tematem pierwszej ewangelizacji było Osiem Błogosławieństw. W zeszłym roku - poszczególne, kolejne fragmenty modlitwy "Ojcze nasz". W tym roku górskim wyprawom z Pismem Świętym towarzyszy hasło: "Sursum Corda - w górę serca!", a tematem wypraw będzie osiem biblijnych gór. – Będziemy rozważać dzieła Boże ze Starego i Nowego Testamentu, które objawiały się na szczytach gór – mówi Joanna Mazurek z grona koordynatorów beskidzkiej ewangelizacji,

Ewangelia rusza na beskidzkie szczyty!   III Ewangelizacja w Beskidach rusza 4 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Rysiance w Beskidzie Żywieckim. Rysianka będzie biblijną Górą Moria. Kto chciałby wędrować w zorganizowanej grupie, powinien przybyć na parking przy supermarkecie Lidl w Żywcu (ul. Komonieckiego 17) o godzinie 7.00.

- Jedziemy prywatnymi samochodami do Sopotni Wielkiej - mamy jeszcze wolne miejsca. Parkujemy przy polu namiotowym na Polanie Gawlaski. I stąd wędrujemy niebieskim szlakiem.
Czas wędrówki 2 godziny 55 minut - dodaje Joanna Mazurek.

Kolejne spotkania:

- 11 lipca na Wielkiej Rycerzowej – Horebie,

- 18 lipca na Szyndzielni – Synaju,

- 25 lipca na Babiej Górze – Karmelu,

- 1 sierpnia na Klimczoku – Taborze,

- 8 sierpnia na Pilsku – Górze Błogosławieństw,

- 15 sierpnia na Hrobaczej Łące – Golgocie

- 22 sierpnia na Wielkiej Raczy – Górze Oliwnej.

Ewangelia rusza na beskidzkie szczyty!   Dla tych, którzy pragną więcej i tych, którzy nie mogą chodzić po górach, w poniedziałkowe wieczory w namiocie przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie będą organizowane „Wieczory w Chrystusie”. 6 lipca odbędzie się pierwszy – Wieczór Zawierzenia.

 

Patronat nad „Ewangelizacją w Beskidach” objął biskup Roman Pindel. Koordynatorem duchownym jest o. Bogdan Kocańda OFMConv. z Rychwałdu, koordynatorami świeckimi Joanna i Seweryn Mazurkowie, a wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

O finałach poprzednich edycji Ewangelizacji w Beskidach przeczytacie tutaj:

Magurka na finał Ewangelizacji w Beskidach - 23 sierpnia 2014

Dobra Nowina z beskidzkich szczytów - Wielka Racza, 24 sierpnia 2013

A wszystkie relacje i galerie zdjęć z pierwszej i drugiej Ewangelizacji w Beskidach znajdziecie TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy