Nowy numer 08/2024 Archiwum

Śmierć na drodze w Rajczy

W sobotę wieczorem samochód dostawczy mercedes vito uderzył w trzy rowerzystki na ulicy Ujsolskiej. Zginęły matka i 7-letnia córka. 14-latka walczy o życie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Jak poinformowała st. asp. Mirosława Piątek, oficer prasowy żywieckiej policji, samochód z nieznanych przyczyn uderzył w trzy prawidłowo jadące rowerzystki: 42-letnią matkę i jej dwie córki: 7-latkę i 14-latkę, mieszkanki Rajczy.

Wracały z rodzinnego pikniku w Ujsołach. Rowery miały oświetlone. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, taranując trzy rowerzystki.

Młodsza dziewczynka i matka poniosły śmierć na miejscu. 14-letnia dziewczynka z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Katowicach helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Trwa sprawdzanie, w jakich okolicznościach doszło do wypadku. Jedną z przyczyn mogły być warunki na drodze, nad którą wcześniej przeszedł silny deszcz.

Nie wiadomo jeszcze także, czy kierowca był trzeźwy. Bezpośrednio po zdarzeniu trafił do szpitala, a jego obrażenia nie zagrażają życiu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy